Ексочільник ДонОВА та чинний голова Антимонопольного комітету України Павло Кириленко вніс понад 30 млн грн застави, щоб не залишатись в СІЗО до вироку у своїй справі. Її розгляд продовжується.

 

Про це повідомляє “Суспільне. Новини”. 

Павла Кириленка наразі підозрюють у незаконному збагаченні на 56,2 млн грн, а також у декларуванні недостовірної інформації. За версією слідства, він реєстрував нерухомість та елітний транспорт на рідних своєї дружини, щоб приховати незаконно отримані активи. 

28 серпня Вищий антикорупційний суд обрав для посадовця запобіжний захід: залишатись в СІЗО або внести заставу і залишатись вдома в Києві з електронним браслетом.

Ексочільника Донецької ОВА зобов’язали:

  • прибувати на вимогу до прокурора та суду;
  • повідомляти про зміну місця проживання;
  • носити електронний браслет;
  • здати закордонний паспорт;
  • не відлучатися з Києва;
  • утримуватися від спілкування зі свідками.

Детективи НАБУ, які представляють сторону обвинувачення, просили для Павла Кириленка більш суворий запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Тож прокурор не погодився з рішенням суду та збирається оскаржити його в апеляційному порядку.

Окрім цього, стало відомо, що  тесть посадовця — Олександр Матієнко — під час допиту заявив, що батьки дружини Кириленка купили чотири квартири та чотири паркомісця в Ужгороді за свої власні заощадження, зароблені ще в 90-х роках. Про це повідомляють активісти з ГО “Центр протидії корупції”, які побували на судовому засіданні.

Ці заощадження члени родини Павла Кириленка нібито отримали в спадок, а також заробили на торгівлі малиною, транспортному бізнесі та валютних обмінниках.

“За його словами (тестя Кириленка, — ред.), все купили за гроші, зароблені ним та дружиною. Якщо вірити цій версії, тільки на торгівлі малиною Матієнко заробив 300 тисяч доларів. Ці гроші інвестували у квартири в Ужгороді”, — додали в ГО “Центр протидії корупції”.

Нагадаємо, розпочали справу проти посадовця після журналістського розслідування від Радіо Свобода. У ньому журналісти знайшли у рідних Кириленка маєток та дві земельні ділянки під Києвом, чотири елітні квартири в Ужгороді та ще три — у Києві, 200 квадратних метрів офісної нерухомості в столиці й два кросовери.


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...