Ексочільник ДонОВА Павло Кириленко отримав підозру у незаконному збагаченні та невірному декларуванні, — ЗМІ
Посадовця звинувачують у незаконному збагаченні та порушенні правил декларування майна. За версією слідства, він реєстрував нерухомість та елітний транспорт на рідних своєї дружини, щоб приховати незаконно отримані активи. Офіційне розслідування проти Павла Кириленка почали після викриття від журналістів проєкту “Схеми” від Радіо Свобода, яке вийшло у березні 2024-го.
Як повідомили у пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, САП та НАБУ оголосили про підозру в незаконному збагаченні очільнику державного органу зі спеціальним статусом та колишньому начальнику однієї з обласних адміністрацій. Ім’я правоохоронці не називають, але за описом посади, згаданого розслідування і за даними джерел «Схем» у правоохоронних органах, йдеться про нинішнього голову Антимонопольного комітету України Павла Кириленка.
Розслідування проти фігуранта справи почали після публікації журналістського розслідування від Радіо Свобода, додають у САП, що також вказує на Кириленка. Підозрюваний, кажуть слідчі, незаконно збагатився на 56,2 млн грн та декларував недостовірну інформацію.
Слідству вдалося встановити, що з 2020-го по 2023-го підозрюваний на своїй посаді очільника ОДА (Павло Кириленко був очільником Донецької обласної адміністрації у цей період) став власником 21 об’єкта нерухомості та машини люксового класу, реєструючи право власності на родичів своєї дружини. Серед майна, отриманого посадовцем таким чином, слідчі знайшли:
- 7 квартир у Києві та Ужгороді загальною площею 688,5 кв. м;
- будинок на понад 220 кв. м та 2 земельні ділянки під Києвом;
- 2 гаражні бокси;
- 6 паркувальних місць;
- 3 нежитлові приміщення загальною площею понад 190 кв. м;
- автомобіль ВМW Х3.
Загальну вартість активів слідчі оцінили в 61,7 млн грн, а також додали, що ні доходи дружини підозрюваного, ні доходи її рідних не дозволяли робити покупки, які на них реєстрували. Сам фігурант справи, додали в САП, не вказував набуте майно у своїх деклараціях за 2020-2023 роки, перебуваючи на державній службі. Ймовірно, додають слідчі, щоб приховати незаконне збагачення.
Фігурант справи (ймовірно, Павло Кириленко) отримав підозру за статтями 368-5 та 2 ч. статті 366-2 (незаконне збагачення та службове підроблення документів із тяжкими наслідками). Максимальне покарання за ними — до 10 років тюрми з позбавленням права обіймати певні посади ще протягом трьох років після відбування основного покарання.
Що відомо про розслідування Радіо Свободи стосовно Павла Кириленка
Маєток та дві земельні ділянки під Києвом, чотири елітні квартири в Ужгороді та ще три — у Києві, 200 квадратних метрів офісної нерухомості в столиці й два кросовери, — все це майно виявили журналісти-розслідувачі проєкту “Схеми” у рідних колишнього очільника Донецької ОВА Павла Кириленка, який нині обіймає посаду керівника Антимонопольного комітету. Розслідування було опубліковане 21 березня 2024-го.
Кримінальні провадження за статтями “Незаконне збагачення” та “Декларування недостовірної інформації” щодо Кириленка відкрили на наступний день після виходу розслідування, тобто ще 22 березня, заявили в САП пізніше.
8 квітня стало відомо, що НАЗК розпочали процедуру моніторингу способу життя Кириленка. Сам він пообіцяв співпрацювати зі слідством.
Нагадаємо, у травні журналісти Радіо Свободи виявили, що Кириленко продовжує користуватися незадекларованим авто навіть після того, як вийшло розслідування щодо нього.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.