Із середини липня по середину серпня Покровську громаду залишили 1305 її жителів. 207 з них скористалися евакуаційним потягом, який кожні 8 днів виїздить з Покровська до віддалених від фронту Рівненщини або Волині.
Про це пресслужба Покровської міської ВА повідомила журналістам “Слідства.Інфо”.
“Люди потроху виїжджають, але ще не масово, хоча закликаємо до евакуації з перших днів вторгнення. Зараз триває інформаційно-розʼяснювальна робота з населенням: проводимо рейди серед родин, які на обліку в службі у справах дітей щодо обов’язкової евакуації дітей, зустрічі зі старшими будинків та квартальними, а також побудинковий обхід по селах (насамперед для спілкування з дітьми та людьми похилого віку)”, — розповіли “Слідству.Інфо” у пресслужбі Покровської МВА.
Станом на середину серпня у громаді досі залишаються близько 60 тисяч цивільних жителів, серед яких є 4 тисячі неповнолітніх. Примусова евакуація дітей поки не торкнулася Покровської громади, однак вже триває у населених пунктах сусідніх Мирноградської, Гродівської та Селидівської громад.
У Покровській міській ВА стверджують, що станом на 16 липня у громаді продовжують працювати всі комунальні служби. Фахівці КП “Покровськтепломережа”, зокрема, й надалі готують котельні до опалювального сезону, а також у громаді, незважаючи на наближення фронту, вчасно вивозять сміття.
“Наразі в громаді залишається місцева влада (всі керівники Покровської МВА та структурних підрозділів на місцях) і критична інфраструктура. Працюють ЦНАП, управління соцзахисту, фінансові установи, лікарні. Поки всі на місцях”, — додали у міській ВА.
Проводити евакуацію з Покровської громади допомагають благодійні фонди “Янголи спасіння” та “Солідаріті”.
У Покровській міській ВА повідомили, що загалом із Донеччини за останні два тижні виїхали приблизно 1700 людей. Переважно це стосується прифронтових громад: Гродівської, Новогродівської, Селидівської, Мирноградської.
Нагадаємо, після російського удару по супермаркету в Костянтинівці темпи евакуації з міста дещо виросли, однак кількість містян, що готові стати переселенцями, залишається стабільно низькою. Окрім цього, деякі з них повертаються до Костянтинівки після евакуації
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.