Facebook виявив та заблокував більше сотні сторінок-ботів з Росії, які займались інформатакою в Україні


image
Фото з відкритих джерел

Працівники відділу кібербезпеки соцмережі виявили інформаційні операції, які направлялись з Росії. Боти поширювали дискредитуючі матеріали на окремі теми. Працювали вони в кількох країнах за тисячі доларів.

1.Інформаційна атака щодо країн Балтії, Центральної Азії, Кавказу, Центральної та Східної Європи. 364 сторінки видалено через недостовірну діяльність. Вони пов’язані зі співробітниками російського агентства Sputnik. В основному, їхні публікації стосувалися протестів, корупції та антинатівських тем. На ці публікації витратили $135 000 з 2013 по 2019 роки. Такі дані наводить відділ кібербезпеки Facebook.

2.Інформаційна атака щодо України. Боти займалися розповсюдженням новин про охорону здоров’я, протести та НАТО. Видалили 26 сторінок, 77 акаунтів та 4 групи у Facebook та майже півсотні профілів у Instagram. На такі публікації пропагандисти витратили  $25 000 з січня по грудень 2018 року.

«Ми постійно працюємо над виявленням та припиненням цього виду діяльності, тому що ми не хочемо, щоб наші послуги використовувались для маніпулювання людьми», – зазначив глава відділу кібербезпеки Facebook  Натаніель Глейхер.

Слід зазначити, що Facebook не видаляє сторінки залежно від їх поведінки. Причиною видалення може стати контент, який вони продукують.

Facebook видалив російські профіліFacebook видалив російські профілі

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією
Новини по темі

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: