Фільм про жінок із зони конфлікту на Донбасі може отримати престижну кінопремію

Наталя Жукова
2019-12-11 14:26

image
Фото з відкритих джерел

Журі Британської кіноакадемії обрало фільм “Анна” одним з 10-ти номінантів у категорії “Кращий британський короткометражний фільм” престижної кінопремії BAFTA. 

 Стрічка з’явилась в переліку на офіційному сайті премії

15-хвилинний фільм спільного виробництва Великої Британії, України та Ізраїлю  розповідає історію 45-річної Анни, яка мешкає в маленькому індустріальному містечку в зоні конфлікту на сході України, працює на м’ясопереробному комбінаті та сама виховує доньку-підлітка. Вона мріє про краще життя, тому вирішує піти на вечірку для американців, які приїхали в Україну в пошуку кохання. На цій вечірці Анна зустрічає свою неповнолітню доньку. Обидві стикаються з  реаліями справжніх намірів іноземців, усвідомлюють безглуздість та неприглядність цієї ситуації та відмовляються від своїх намірів. 

Головну роль виконала українська акторка театру та кіно Світлана Барандич. За цю роль акторка вже отримала найвищу нагороду Міжнародного кінофестивалю в Ірландії, а фільм отримав премію незалежного британського кіно BIFA.

Режисером фільму став ізраїльтянин з українським корінням Декель Беренсон. Його бабуся родом з Хусту Закарпатської області. Тему для фільму режисер побачив в Одесі під час своєї першої подорожі кілька років тому. 

На офіційному сайті фільму режисер фільму розповідає: “Отже, побувавши в нічних клубах Одеси, я дізнався про існування «любовних турів», які зображені в «Анні». Ця тема мене так зацікавила, що я повернувся до України за шість років після свого першого візиту, щоб відобразити її у фільмі. Події в «Анні» розгортаються на тлі зимових і холодних пейзажів, а не в літній Одесі. Проте, незалежно від регіону України, люди все одно мають приховані мрії та прагнення. Ці міжнародні вечірки-знайомства, що набули поширення після падіння «залізної завіси», відбуваються й досі, причому групи іноземців прибувають до України багато разів на рік. Вечори, на яких, як правило, чоловіків удесятеро менше, ніж жінок, нині влаштовують майже винятково на сході України – індустріальному й біднішому регіоні”.

 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: