Через два роки після російського удару по вокзалу в Краматорську, коли Яна втратила ноги, вона пробігла на протезах 5-кілометрову дистанцію на Бостонському марафоні.
Про це йдеться на офіційному сайті ФК “Шахтар”.
“Шахтар” придбав трикімнатну квартиру у Львові для сім’ї 13-річної Яни Степаненко. Дівчинка втратила ноги 8 квітня 2022 року, коли російські окупанти завдали ракетного удару по залізничному вокзалу в Краматорську.
До сім’ї Яни входять також її мама Наталя, яка втратила одну ногу під час описаного удару, та брат Ярослав. Сім’я проходила реабілітацію в США.
На новосілля для них прийшов капітан “Шахтаря” Тарас Степаненко, пишуть у пресслужбі футбольного клубу. Спортсмен подарував Степаненкам шарф, який українські військові знайшли в одному з будинків Нью-Йорка, рідного селища переселенців.
Навесні 2024-го Яна Степаненко пробігла 5-кілометрову дистанцію на Бостонському марафоні, аби зібрати 30-річному захисникові Олександру Рясному гроші на протез. Це дозволило покрити більшу частину збору, його вже успішно завершили.
“На долю цієї родини випали важкі випробування, але вона не зламалась і не здалася. Яна захоплюється бігом і на протезах пробігла 5 км на марафоні в Бостоні – це дуже круто! Вона та її родина — великі молодці. Думаю, їй удасться подолати ще не один марафон”, — додав капітан “Шахтаря” Тарас Степаненко.
Нагадаємо, 8 вересня у Парижі українська збірна завершила свої виступи на Паралімпіаді-2024, здобувши загалом 82 медалі: 22 золоті, 28 срібних та 32 бронзові. Україна на цих змаганнях посіла сьоме місце у медальному заліку та п’яте — за кількістю здобутих нагород. Спортсмени Донеччини на Паралімпійських іграх здобули 22 медалі, журналісти Вільного радіо вже розповідали, хто і які перемоги здобув.