image

Game On: як хлопець з Донецька в 22 роки організував свій бізнес у Волновасі

|
30 Вересня 2018

Історія Євгена Сєріка, який виїхав з окупованого Донецька, більше 2 років служив в зоні АТО і вже відкрив власний бізнес. Про хлопця, котрий досі шукає новий дім, але твердо вирішив: не поїде з регіону, де народився.

Ось вже два місяці у невеликому приміщенні в торговому центрі  по вулиці Центральній, 50 у Волновасі можна пограти у відеоігри та відпочити в компанії друзів. Це єдиний подібний простір у місті. Зі входу у консольному клубі (так правильно називається такого типу бізнес), відвідувачів зустрічає власник ㅡ Євген Сєрік. Хлопець заснував клуб GAME ON та працює тут по 15 годин на добу. Адже графік роботи собі встановив з 10 ранку до першої години ночі, а з працівників зараз ㅡ сам Євген та його дівчина Вікторія.

 

 

22-річний Євген Сєрік родом з Донецька. Там він жив, там навчався ㅡ в Донецькому національному університеті, отримував фах менеджера. Але війна на Донбасі змусила хлопця кинути все і почати нове життя. В серпні 2014 він разом зі своєю дівчиною переїхав до села Микільського під Волновахою.

“Не хотів я жити десь в іншому місці, де інші люди і інша місцевість”, ㅡ  пояснює Євген.

Історія одного НЕпострілу

“У 2014 році на фронті все погано було, критично не вистачало молодих і енергійних. Я не зміг більше терпіти агресію і нічого не робити, вирішив піти захищати рідний край”, ㅡ каже хлопець.

Євгену було лише 19, коли він підписав контракт. За розподіленням потрапив до Національної Гвардії України, у патрульний батальйон, але така служба ㅡ не зацікавила: “Я марнував свій час, нашою задачею було ганяти “лигарів” та дебоширів. Це не те, для чого я пішов на війну”.  

Хлопець вирішив йти далі. Познайомився з командиром батальйону “Донбас”. Спочатку Євген був штурмовиком, але зацікавився парамедициною і пройшов відповідне навчання. Саме це допомогло перейти до снайперського взводу спеціального призначення ㅡ і згодом стати снайпером. На війні хлопець провів 2 роки і 2 місяці. Там зустрів свої 20 та 21 рік. За цей час встиг побувати на всій лінії фронту ㅡ від Широкиного до Авдіївської “промки”.

Боєць каже, за час перебування у зоні АТО познайомився з великою кількістю патріотів. Але згадує про завдання чи бойові будні неохоче. Розповідає лише один випадок. НЕпострілу. Згадує: на одному з чергувань побачили неподалік від своєї позиції бойовика. Той вийшов з блакитним пакетом у поле та збирав гриби. Євген згадав, що це улюблена справа його бабусі, і так розчулився, що не зміг вистрілити у супротивника.

На питання, чому повернувся до мирного життя, хлопець відповідає:

“Перегорів, мабуть. Деякий час збирав себе морально. Знову звикав до життя цивільної людини”.

Мрія на 50 м2

Повертатись до мирного життя Євгену допомогла дівчина та ідея власного бізнесу. Після невеликої перерви, він разом з Вікторією вирішив відкрити консольний клуб у центрі Волновахи.

“Спочатку ми хотіли відкрити клуб у Вугледарі, але там “зависока” оренда. За одне з приміщень просили, уявіть, аж 15 тисяч гривень. І тут ми подумали, що дуже часто їздимо до Волновахи. Це районний центр, тут 7 шкіл, багато молоді з району приїжджає сюди. Вирішили: треба відкриватись саме тут”, ㅡ розповідає Вікторія.

Було багато ідей щодо бізнесу, але саме ця зацікавила молоду пару.

“Разом з Вікторією ми підрахували, що клуб з ігровими приставками ㅡ найкращий варіант для власної невеликої справи, бо у будь-який момент є можливість продати обладнання ㅡ і втрати будуть мінімальними, ㅡ каже Євген. ㅡ
Ми орендували приміщення, почали завозити меблі, але тут виникла  проблема, яка відтягнула відкриття на два місяці. Мені потрібно було їхати до Вінниці, закінчувати навчання. Це вибило нас з графіку, і ми витратили останні кошти”.

Тож починати і справді довелося з нуля. Та вони для себе вже тоді визначились, чого хочуть. Чимало речей в геймерському клубі зробили власноруч: від барної стійки до штучного моху і малюнків на стінах. Так видалось і трохи дешевше, і затишніше. Тепер саме тут збираються найзатятіші геймери міста.

Пара мріє, щоб їхній клуб став вільним простором для молодих людей, де можна пограти в гарній компанії. Альтернативу пиву тут також передбачили ㅡ фреші та мілкшейки, які готує для відвідувачів Вікторія.  Сама дівчина ㅡ натура творча: малює на одязі і створює власну галерею портретів, частина з яких стала прикрасою на стінах клубу.

“Зараз ми разом з Вікторією шукаємо житло в Волновасі, бо не зручно кожного дня з Микільського добиратися сюди. Графік роботи нашого клубу з 10:00-01:00, тому ми по черзі приїжджаємо і працюємо до ночі. Шукаючи житло, нас здивувало, який попит на нього в Волновасі: треба багато подивитися, аби знайти якийсь нормальний варіант, і не за всі гроші. А ті квартири, що є: або ціна завелика, або умови та ремонт жахливі”, ㅡ говорить хлопець.  

Та це вважають лише тимчасовими труднощами. Тим паче, що в планах у Євгена вже друга робота в місті ㅡ хлопець вирішив стати поліцейським та збирає всі потрібні документи. Це виявилось довгим та кропітким процесом. Але не найбільшим випробуванням для цієї пари.

І в цій бюрократичній боротьбі Вікторія також підтримала хлопця, бо каже: повністю довіряє йому і підтримує у всьому.  

“Ми потроху звикаємо до Волновахи та її особливостей. Починаємо знаходити своїх постійних клієнтів, а серед них і нових друзів”, ㅡ кажуть вони.

І, хоча нового дому ще не знайшли, створюють затишок там, де вже облаштувались. Та ставлять лише нові цілі на життя в рідному регіоні, котрий змінюють і самі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: