Генпрокуратура та СБУ допитують звільнених з полону українців про діяльність бойовиків


image
Фото: прес-служба Офісу Президента

До усіх 76 звільнених українських полонених прийшли правоохоронці. Вони збирають дані. За результатами перших розмов колишні полонені вже зізнались про те, як над ними знущались бойовики.

Силовики СБУ та генпрокуратура почали допитувати українців, яких 29 грудня 2019 року звільнили з полону. Ці бесіди планують провести в стислі терміни та так, щоб обійтися без шкоди здоров’ю. Про це повідомляє прес-центр Офісу генерального прокурора.

Як зазначають правоохоронці, мета допитів — дізнатись про перебування громадян в полоні, порушення їхніх прав, а також встановити імена бойовиків.

Зазначається, що під час перших розмов полонені розповідали як над ними знущались окупанти т.з. “ЛДНР”.

Зазначимо, багато звільнених полонених раніше заявляли, що планують давати свідчення. І розповісти вони можуть не лише про тих, хто залишився на непідконтрольній території. Так, обміняний полонений, журналіст Радіо Свободи, Станіслав Асєєв заявив, що серед звільнених бувають і самі бойовики.

“Є низка питань щодо людей, які повернулися на цю територію, при тому що вони безпосередньо брали участь в тих злочинах, які відбувалися в “Ізоляції”.  Ось як вони повертаються сюди і як вони ходять на свободі протягом ось вже 2 років (деякі повернулися в грудні 2017) — це теж велике питання. Поки що ми його намагаємося публічно не піднімати і хочемо вирішити через відповідні органи.  Почути їх коментарі”, — розповів в інтерв’ю Радіо Свободі Станіслав Асєєв.

[Info]”Ізоляція” — це колишній арт-простір в Донецьку на території колишнього виробничого цеху. Під час збройного конфлікту бойовики використовували ці приміщення для незаконного утримування полонених. [/info]

Про катування в “Ізоляції” розповідав в інтерв’ю журналістам Вільного радіо ще один звільнений з полону українець Станіслав Печонкін.

Нагадаємо, 29 грудня в рамках обміну українська сторона звільнила 76 полонених, яких утримували на території самопроголошених псевдореспублік.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: