Класне таксі

480 - короткий номер

050 480 3333 - Vodafone

067 628 3333 - Київстар

093 148 3333 - lifecell

Завантажити додаток

Гірники “Селидіввугілля” другу добу страйкують за зарплати


image
Фото: zaraz.info

1 жовтня гірники шахт “Котляревська” та “Курахівська”, що належать державному підприємству “Селидіввугілля” вийшли на протест. Причина — заборгованість по зарплатах. Адже станом на 30 вересня борг сягає 259 млн грн.

Про це повідомляє голова незалежної профспілки гірників України Михайло  Волинець.

“Десь 70% гірників не поїхали в шахту. На відміну від стихійних страйків, активну участь у цьому страйку приймають і ті, які працюють на компресорних установках, слюсарі ремонтно-механічного цеху, навантажувально-розвантажувальних робіт, жінки, які працюють на породовиборці і т.д”, — говорить в коментарі Вільному радіо Волинець.

Загалом по Україні критичний стан виплати заробітної плати працівникам вугільної галузі. На кінець вересня заборгованість працівникам державних вугільних підприємств склала 685 млн 550 тис. грн. Вже за місяць борг сягне одного мільярда.

Міненерговугілля на масові протести реагують неохоче. Проте частину боргу нещодавно все ж погасили. Але за ті гроші, за які мали закупити для шахтарів рятувальне обладнання.

“100 млн грн, які передбачені на купівлю саморятівників, вогнегасників, світильників і іншої продукції, призначеної для забезпечення нормальних і безпечних умов праці шахтарів. Але міністр розпорядився інакше. Він на засіданні Кабінету міністрів виніс питання, що ці 100 млн треба зняти з охорони праці і направити на часткове погашення заборгованості по зарплаті шахтарів. І це не вирішення питання. Наприклад, в Селидово надійшло 33 млн грн, а заборгованість складає 259 млн”, — зазначає голова профспілки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: