image

Голос з-за ґрат: в Бахмутському СІЗО вчасно розпочалося голосування (ВІДЕО)

|
21 Квітня 2019

На другому турі виборів Президента 21 квітня в Бахмутській установі виконання покарань створили дві виборчі дільниці. Всього тут сьогодні мають проголосувати 698 людей.

 

Одна дільниця (№000001) розташована в медичній частині СІЗО. Тут за списком мають проголосувати 602 людини. Станом на 10 ранку свій голос за обраного ними кандидата віддали майже третина ув’язнених.

“До 8:00 ранку і після початку голосування порушень не було. Все планово і спокійно. Голосують всі, бо всі були внесені в перелік виборців”, — говорить голова спец-дільниці Наталя Шелегова.

Друга дільниця розташована в молитовній кімнаті.

“Наша дільниця №142443, і тут зранку жодних порушень зафіксовано не було, голосування проходить в нормальному режимі. Загалом 96 виборців, голосують всі. Поки проблем немає”, — говорить голова ДВК в Бахмутській установі виконання покарань Роман Василюк.

https://youtu.be/PhURVUm1UcI

Голосують виборці на спеціальних дільницях не за паспортом, а за спеціальною карткою.

Голос з-за ґрат: в Бахмутському СІЗО вчасно розпочалося голосування

“У них у всіх є тимчасові картки, тому всі вони здійснюють волевиявлення відповідно до такого документа. Картки ув’язнені надають членам комісії, їх звіряють із списком і дають бюлетень”, — додає Роман Василюк.

У другому турі виборів Президента цього року в місцях обмеження волі голосують більш як 2 тис людей. Спецдільниці створили майже у всіх СІЗО і колоніях.

“На даний момент дільниці тільки відкрились, поки скарг не надходило. На сьогодні я буду з моніторинговим візитом практично у всіх місцях позбавлення волі в Донецькій області. В процесі буду слідкувати за волевиявленням, за дотриманням всіх норм. Сподіваюсь порушень прав не буде”, — розповів Вільному радіо представник Уповноваженого Верховної ради з прав людини в Донецькій та Луганській областях Павло Лисянський.

Надали можливість проголосувати всім ув’язненим, в тому числі і тим, хто зараз очікує вироку суду.

“У нас відповідно до законодавства жодний суд не має права позбавити людину права голосу. Тому позиція Уповноваженої Верховної ради з прав людини Людмили Денісової з цього приводу така ж — всі люди повинні реалізувати своє виборче право”, — додає Павло Лисянський.

Голос з-за ґрат: в Бахмутському СІЗО вчасно розпочалося голосування

Зазначимо, у порівнянні з першим туром виборів Президента 31 березня 2019 році на спецдільниці в медичній частині установи виконання покарань голосували 584 людини, і на другій дільниці в молитовній кімнаті волевиявлення здійснили 103 ув’язнених.

Більше половини з них у першому турі підтримали кандидата у Президенти Володимира Зеленського. І лише приблизно 4% віддали свої голоси за чинного гаранта Петра Порошенка.

Нагадаємо, з 8-ї ранку в Україні відкрились виборчі дільниці. До 20-ї години вечора українці зможуть віддати свій голос за одного з кандидатів.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: