Голова Офісу президента дозволив би розмовляти Донбасу російською в обмін на повернення в Україну


image
Фото: з відкритих джерел

Андрій Богдан дав велике інтерв’ю одному з всеукраїнських видань та розповів про можливий шлях об’єднання країни. Він вважає, що можна повернутись до теми регіональних мов. 

 

“Особисто моя думка: я би дозволив Донецьку і Луганську державну — українську, а регіональну — російську мову і при умові, що після цього вони — територія України”, — про це заявив під час інтерв’ю з журналістами РБК “Україна” голова офісу президента Андрій Богдан.

У відповідь журналіст в нього запитав, що робити з Харковом і Одесою, які також хочуть розмовляти російською.

Андрій Богдан відповів, що скрізь потрібно шукати компроміси.

Нагадаємо, 25 квітня парламент ухвалив Закон “Про забезпечення функціонування української мови, як державної”. Цей Закон має врегулювати застосування української мови у публічних сферах суспільного життя.

Крім того, зробити статус російської як регіональної мови для Донбасу пропонували раніше. Однак прокуратура Донецької області оскаржила це рішення і домоглася скасування регіональної мови.

Також, деякі міські ради Донецької та Луганської області досі проводять сесії російською мовою. Наприклад, засіданнях виконкому або міськради в Бахмуті більшість депутатів розмовляють російською. Але у зв’язку з підписанням закону про мову, бахмутські чиновники заявили, що готові перейти на українську.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: