Головою Адміністрації Президента Зеленського став Андрій Богдан. Що про нього відомо?

Анна Сердюк
2019-05-21 22:45

image
Фото: прес-служба Адміністрації Президента

21 травня новообраний Президент призначив голову своєї Адміністрації. Ми зібрали те, що відомо про адвоката Ігоря Коломойського та його вплив в команді “Зе” в одному матеріалі.

 

Указ про призначення Андрія Богдана на посаду голови Адміністрації Президента з’явився на сайті глави держави ввечері 21 травня.

Факт 1. Богдан – один з фігурантів розслідувань про зв’язок Володимира Зеленського з олігархом Ігорем Коломойським. Наприклад, в розслідуванні Bihus.info про команду Зеленського перед виборами, нинішній голова АП фігурував керівником групи “дядя”. Тоді Ігор Коломойський не заперечував, що постійно спілкується з Богданом. Він виступав його інформатором про хід передвиборчої кампанії Зеленського.

Розслідування про ролі членів команди Зеленського напередодні виборів

 

Факт 2. Журналісти програми “Схеми” знаходили факти того, як Андрій Богдан літав на літаку, який належить компанії, пов’язаній з Ігорем Коломойським, і з аеропорту прямував до офісу іншої його компанії.

Розслідування про додаткові факти співпраці Богдана та Коломойського

 

Факт 3. За професією чинний голова АП — адвокат. Щоправда, даних про нього в реєстрі адвокатів залишилось мало. 

Факт 4. Як адвокат Богдан співпрацював із Коломойським, його соратником Геннадієм Корбаном та партією Зеленського “Слуга народу”.

Фото: УНІАН

 

Факт 5. Ще до перемоги Зеленського на виборах, Андрій Богдан зустрічався з головою Антикорупційного бюро Артемом Ситником. Робив це в обхід експертів, які формували антикорупційну політику команди “Зе”. Про це говорила сама представниця команди Галина Янченко, яка дізналася про зустріч з матеріалів ЗМІ.

“Я вважаю, що Ситнику не варто зустрічатися з першими особами і власне керівниками держави. Це раз. І я не вважаю, що такі зустрічі повинні мати місце”, – сказала Янченко в інтерв’ю програми “Он воно як”

 

Факт 6. За часів Віктора Ющенка був заступником з питань боротьби з корупцією за тодішнього міністра юстиції Миколи Оніщука.

Факт 7. При Вікторі Януковичі Богдан став заступником міністра Кабінету Міністрів України та урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики.

Факт 8. Як держслужбовець часів Януковича, потрапив під закон про люстрацію. Тобто не має займати посади в державних органах до 2024 року.  

“Я не хочу обходити якимись схематозами закон “про люстрацію”. Цей закон — також один з викликів суспільства. І мій приклад певно багатьом повинен показати, що і закони бувають несправедливими”, – сказав Богдан в інтерв’ю Юрію Бутусову від 8 травня 2019 року.

Вже 21 травня він так прокоментував своє призначення головою АП:

“Так, я потрапив під цей закон про люстрацію. Абсолютно незаконно. Я закрив одну корупційну схему, яка виводила 2 млрд грн в рік при всіх владах. І автор цієї схеми був одним з авторів законів про люстрацію (мова про Юрія Дерев’янка, – ред.). І так сталося, що наші попередники приймали цей закон, що саме голова Адміністрації Президента та його заступники виведені з-під державної служби”, – сказав Богдан в ефірі шоу “Пульс”.

Факт 9. Андрій Богдан балотувався у Верховну Раду VIII (почала працювати у 2014 році) скликання від Блоку Петра Порошенка. Був 74 номером в списку. А ще раніше у Верховну Раду VI скликання від НУНС Ющенка. Обидва рази не пройшов.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: