Без грошей залишаться всі відеоблогери з YouTube, а також контентмейкери, які мали свої сайти та існували завдяки рекламі Google Adsense. Пояснили ці дії в Google зростаючими вимогами цензури в Росії.
3 березня Google заборонив трансляції реклами на всьому російському інтернеті. Стосується це пошукової системи, відеомайданчика YouTube та реклами на сайтах. Це перші такі санкції в історії YouTube.
Відтепер в YouTube в Росії за перегляд реклами у відео-форматі, перехід по посиланням на сайтах не будуть платити більше грошей. Тобто це означає, що якщо у блогера, або якогось сайту немає прямих спонсорів, існувати їм тепер просто не буде за що.
Є і плюс для простих росіян — вони більше не бачитимуть рекламу від Google банерами на сайтах або перед переглядом блогера на YouTube. Але враховуючи, що більшість з контентмейкерів існували за гроші з реклами від Google — невідомо, чи зможуть вони і далі займатися вже звичною для себе справою.
Ще один нюанс в тому, що рекламу заблокували саме для перегляду на території Росії. Тому, якщо ви, з будь-якого іншого куточка світу, наприклад з вільної України будете дивитись відео на ютуб російського блогера — ви все одно будите бачити рекламу. Але, жодних грошей з цієї реклами автор не отримає. 100% цих грошей залишатиме собі сама компанія Google.
Минулого року бізнес-база СПАРК повідомила, що оборот Google в Росії в 2020 році склав 85,5 млрд рублів (790 млн доларів).
Деякі російські блогери вже очікують повної заборони Youtube на території РФ.
Відреагували вони на це по-різному, хтось не знає як їм тепер жити, а деякі пропагандисти навіть бачать в цьому щось гарне для себе:
https://www.youtube.com/watch?v=1-7ICG6UjOY
https://www.youtube.com/watch?v=LQun0PZfeSg
Це рішення стало ударом для сотень тисяч блогерів. Для багатьох це було єдиним джерелом грошей для існування.
До цього такі самі санкції до зняттю монетизації запровадили в Twitter.
27 лютого Google заборонив розміщувати рекламу російським державним ЗМІ, які фінансуються державою, на своїх платформах у зв’язку з нападом на Україну. Пояснили в компанії тоді це тим, що політика Google забороняє будь-яку рекламу спрямовану на війну, за винятком протестної чи антивоєнної реклами.
А 28 лютого Російський “Роскомнагляд” вимагав від Google припинити показувати рекламу, яка містила начебто недостовірну інформацію про жертви, які несуть російські військові та українські мирні жителі.
Читайте також: