Горлівський інститут увійшов в топ-3 серед ВНЗ-переселенців за кількістю вступників з ОРДЛО


image
Фото: з відкритих джерел

Під час брифінгу по підсумках  вступної компанії — 2018 розповіли які результати показали університети, що були вимушені переїхати з непідконтрольної території. Серед них є і Горлівський Інститут іноземних мов.

 

28 листопада, на брифінгу вступної компанії, Світлана Кретович, в.о. директора Департаменту вищої освіти МОН, розповіла, що через освітні центри “Донбас-Україна” та “Крим-Україна”, велику кількість абітурієнтів набрали саме університети-переселенці.

Таким чином, перше місце зайняв Луганський національний університет ім. Тараса Шевченко, що знаходиться в Старобільску. Тепер в ньому навчається 142 студента на денній та 32 на заочному навчанні по спрощеній системі.

Понад 100 абітурієнтів з непідконтрольної території вступили до Таврійського університету ім. Вернадського, який переїхав до Києва.

Третє місце, за словами Кретович, зайняв Горлівський інститут іноземних мов, який розташований в Бахмуті. Навчальний заклад набрав майже 100 студентів з ОРДЛО.

Але в інституті Вільному радіо уточнили, що насправді, в цьому році завдяки освітньому центру поступили 109 абітурієнтів(вже студенти).

Крім того, викладач історії української культури та зарубіжної літератури Олена Горлова розповіла про особливості та плюси цього освітнього центру:

“Якщо у вступника прописка з непідконтрольної території він може приїхати без атестату, без паспорту та звернутись до освітнього центру. Ми його направляємо в освітній центр, де він напише екзамени, і після чого, складають іспит в навчальному закладі та на основі цих оцінок, його приймають до ВНЗ”.

Зазначимо, освітній центр потрібен для допомоги абітурієнтам, які проживають на окупованих територіях або в прифронтових містах, які не мають можливості скласти ЗНО та вступити до вищих навчальних закладів. Їх супроводжують та допомагають з усіма оформленнями.

Нагадаємо, всього в 2018 році в українські виші вступили більше 1500 абітурієнтів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією
Новини по темі

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: