Генеральна прокуратура оголосила про підозру керівникам так званих військово-патріотичних клубів «Спартанці» і «Амазонки», та громадського військово-патріотичного руху «Молода гвардія».
Як повідомляє прес-служба відомства, підозрюють очільників цих організацій через ідеологічну підготовку дітей з Донецької області. Учасникам організацій від 5 до 18 років, і їх усіх вчать поводженню зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами. Діти складають присягу псевдореспубліці та знаходяться під постійним впливом російської пропаганди.
Численні відео зборів “Амазонок”, “Спартанців” та “Молодої гвардії” (юнармійців) можна знайти в youtube. Їх поширюють самі представники самоназваної республіки. Ось як одна зі школярок розповідає про свої погляди для телебачення бойовиків:
“Я юнармієць. Наш рух створений для патріотичного виховання молоді. Це потрібно, щоб сучасна молодь покохала нашу батьківщину (мова про т.з. “ДНР, — ред.), могла її захищати”, — пояснює мету організації одна з її учасниць Катя.
https://youtu.be/NeRSQW13S_w?t=333
Слідчі вважають: такий табір — підготовка дітей до військових дій проти сил Операції Об’єднаних сил.
Справу за фактом залучення дітей до терористичних організацій розпочали в травні 2019 року. За основу слідчі взяли публікацію в ЗМІ. А вже за час розслідування отримали додаткові докази від правозахисників, які вивчають тему і робили дослідження з цього приводу.
“Ми докази передали слідчим, всю інформацію, яка у нас була. Я можу сказати так, що це не тільки відео-ролики. Більше я не можу розголошувати таємницю слідства”, — розповіла Вільному радіо директорка “Східної правозахисної групи” Віра Ястребова.
Тепер підозрюють бойовиків одразу за кількома статтями:
Підозру не вручали особисто, адже фігуранти справи знаходяться на непідконтрольній території.
За словами Ястребової, ця кримінальна справа була необхідна, адже бойовики почали активніше створювати військово-патріотичні табори та тиснуть на людей, щоб відправляли туди дітей.
“Зараз це носить системний характер. І просліджується чіткий слід Російської Федерації у цьому нібито військово-патріотичному вихованні дітей, які зараз перебувають на непідконтрольних територіях. Вплив на батьків є. “Як це ваша дитина не приймає участі? Вона що, проти?”. Там позиція така: якщо ти не з нами, якщо твоя дитина не в цьому таборі, якщо ти свою дитину якимось чином відгороджуєш від участі, то вони роблять з цього висновок, що ти не патріотично налаштований мешканець нових так званих республік”, — пояснює ситуацію директорка правозахисної групи.
Ястребова також додала, що з інформацію про такий підхід до виховання дітей у псевдореспубліках вони повідомили дипломатичним місіям інших країн, посольства яких є в Києві.
Читайте також: