Гроші на розвиток справи: В Україні з’явились дешеві кредити для підтримки бізнесу


image
Фото: прес-служба Ощадбанку

3 лютого стартувала всеукраїнська програма від Ощадбанку “Доступні кредити 5-7-9%”. Ця програма спрямована на підтримку мікро- та малого бізнесу. Перший кредит отримав підприємець з Маріуполя, який виготовляє меблі.

.

.

Про це Вільному радіо розповів заступник начальника управління мікро-, малого та середнього бізнесу Донецького регіонального управління Ощадбанку Олександр Койдан.

Він зазначив, що програма діє на всій території України, окрім тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму.

Максимальна сума, яку може отримати підприємець на розвиток своєї справи – 1,5 млн грн. Повертати ці гроші можна до 5 років. Однак у програмі є кілька умов.

“Річний дохід має становити до 50 мільйонів гривень на рік. В одержувача має бути приватна форма власності, позитивна кредитна історія та прибуткова діяльність”, – каже Олександр Койдан.

Крім того, позичальник повинен вкласти у справу не менш як 20% від суми, яку бере в кредит.

При укладанні договору відсоткова ставка сягає 7%. Якщо за перший квартал підприємець створив щонайменше 2 робочих місця, ставку зменшують до 5%. Якщо кількість працівників не змінюється та річний дохід позичальника не перевищує 25 млн грн на рік, ставку залишають незмінною. Але якщо підприємець заробляє від 50 млн грн на рік і не створює нових робочих місць, ставку підвищать до 9%. За кожного нового працівника її зменшуватимуть на піввідсотка, але мінімальна ставка все ж 5% річних.

Першим підприємцем, який отримав кредит на цих умовах, став мешканець Маріуполя Євген Пустовіт. Чоловік вже 16 років виготовляє та продає побутові, офісні й торгові меблі. На кредитні гроші він зможе придбати свердлильний верстат з числовим програмним керуванням. Завдяки цьому Євген сподівається пришвидшити виробництво та найняти двох робітників. Це, у свою чергу, допоможе знизити його кредитну ставку до 5% річних.

“Дуже символічно, що перший доступний кредит отримав підприємець саме зі сходу України”, – наголошує представник “Ощадбанку”.

Наведемо приклад. В Україні середня річна ставка по кредиту складає 18%. Деревообробне обладнання, яке хоче придбати Євген, коштує 660 тисяч гривень. Якщо він візьме його в кредит на рік за середньою ринковою ставкою, то переплатить 118 тисяч 800 гривень. А за державним кредитом від Ощадбанку (якщо візьме на роботу 2 людей) переплата становитиме 36 тисяч 300 грн, що менше у понад три рази.

Заповнити заявку на участь у пільговій кредитній програмі можна за посиланням.

Зазначимо, для мешканців сходу існує ще кілька програм фінансової підтримки. Так, 19 грудня Європейський союз запустив програму фінансування FinancEast для підтримки малого та середнього бізнесу в контрольованих українським урядом регіонах Донеччини та Луганщини. На це Євросоюз виділив майже 10 млн євро.

Також нещодавно стартувала програма підтримки мікропроєктів від посольства Німеччини. На допомогу малозабезпеченим та вразливим верствам населення можна отримати до 8 тисяч євро.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: