Американська влада повинна допомогти Україні досягти військової перемоги над Росією, постачаючи більше озброєння та гуманітарної підтримки, адже це допоможе досягти сталого миру в Європі.
Про це повідомляє видання The Hill, яке отримало доповідь Гельсінської комісії напередодні офіційної публікації.
Влада США повинна переглянути своє ставлення до Росії, відмовившись від статусу-кво часів холодної війни, та назвати цю країну постійною загрозою глобальній безпеці. Про це йдеться у звіті Комісії з питань безпеки та співробітництва в Європі (Гельсінської комісії), яка є незалежною урядовою агенцією США.
У документі США закликають переглянути своє ставлення до Росії та відповідно розподіляти ресурси, що американці вже зробили у відносинах із Китаєм.
Автори доповіді стверджують, що заради безпеки в Європі США повинні допомогти Україні перемогти, надаючи їй більше військової та гуманітарної допомоги, а також знявши обмеження на застосування далекобійної зброї.
Видання The Hill наголошує, що політичні пропозиції, висловлені в доповіді, суперечать позиції чинного президента США Джозефа Байдена, а також кандидата у президенти від Республіканської партії Дональда Трампа. Останній публічно заявляє, що США вже витрачають забагато ресурсів на європейську безпеку, тому агітує за прямі перемовини між українським та російським лідерами.
Однак республіканець Джо Вілсон, який нині очолює Гельсінський комітет, відкидає можливість того, що Трамп про щось домовиться з Путіним.
“Для мене немає сумнівів, що Дональд Трамп побачить нещирість військового злочинця Путіна… Це не та людина, з якою можна досягти тривалих та суттєвих домовленостей”, — заявив Вілсон у коментарі для журналістів видання.
Нагадаємо, протягом найближчих місяців США витратять на військову допомогу Україні 7,9 млрд доларів. Таку підтримку анонсував президент США Джозеф Байден 26 вересня. Журналісти Вільного радіо вже писали, яке озброєння та систему ППО Україні пообіцяли.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.