Підтримати
Часів Яр
Часів Яр. Фото: Facebook/24 ОМБр імені короля Данила

Протягом двох тижнів із Часовоярської громади евакуювалися близько 30 людей, однак останніми днями охочих виїхати не було. Обстріли у місті та найближчих селах не вщухають, а місцеві ховаються у підвалах та виходять звідти лише аби дістати води чи їжі.

Про ситуацію у фронтовій громаді Вільному радіо розповів начальник Часовоярської міської військової адміністрації Сергій Чаус.

За його словами, станом на 21 жовтня у громаді залишаються близько 400 людей. Зазначимо, 9 жовтня посадовець повідомляв про 430 цивільних, які там перебували.

“Останні два дні заявок на евакуацію не було. Я думаю, що все буде залежати від ситуації в місті. Мабуть, ті люди, які залишаються, вони почувають себе, скажімо, більш-менш нормально. Але знову десь прилетить якийсь КАБ — і знову підуть заявки на евакуацію”, — коментує Сергій Чаус.

Люди залишаються у різних районах. У тому числі й там, куди вже можуть дістатись окупанти. Жителів намагаються забезпечувати водою та їжею,  втім, через щільні обстріли це можливо зробити не завжди та не усюди.

“Є певна міграція місцевих мешканців. Вони можуть жити там, де їхні власні будинки. Але коли їм потрібні хліб чи вода — вони просто приходять у інші райони, переночують, відпочинуть там певний час та йдуть назад, на жаль”, — каже начальник військової адміністрації.

Ситуацію у громаді посадовець називає критичною. А на питання, чи є погіршення, відповідає:

“Куди ще гірше? Гірше вже нема куди. Ситуація критична вже доволі тривалий час, обстріли просто шалені. Люди фактично зараз перебігають від одного укриття до іншого для того, щоб зробити елементарне: поїсти приготувати або сходити за водою”, — підсумував Чаус.

Раніше ми розповідали, що переселенцям із Часовоярської громади пропонують гуманітарну допомогу в різних куточках України. У матеріалі за посиланням — корисні контакти, які можуть стати у пригоді тим, хто освоюється на новому місці.


Завантажити ще...