Підтримати
голосування виборчі скриньки дільниця
Фото з відкритих джерел

Кабмін прийняв перелік протиепідемічних вимог до проведення процесу голосування на місцевих виборах 25 жовтня. Які саме заходи проти коронавірусу мають організувати для виборців на дільницях, — в матеріалі. 

 

Відповідний порядок з додатковими протиепідемічними заходами до виборів в умовах поширення COVID-19 прийняв уряд 14 вересня. Також цією постановою дозволили в’їзд в Україну під час карантину іноземних спостерігачів.  

На вході до приміщення дільниці

Зокрема, на вході до виборчої дільниці у всіх людей мають вимірювати температуру та опитувати чи немає у них симптомів ГРВІ. 

!Додано: Люди з температурою будуть голосувати в окремій кабінці на дільниці.

Також, на вході до приміщення виборчої комісії мають встановити антисептики для рук та контейнер для збору використаних масок і рукавичок. 

Всередині дільниці

Засоби захисту повинні мати усі члени виборчої комісії, офіційні спостерігачі, поліцейські, а також працівники закладів та установ, на території яких знаходиться виборча дільниця.

У приміщеннях на підлогу нанесуть розмітку для очікування людей (з дистанцією між рисками не менше 1 метра) та для розділення потоків руху виборців на вхід та на вихід. 

Членам комісії рекомендують так організувати процес видачі бюлетенів, щоб у черзі до одного стола перебувало не більше 3 людей. 

Члени виборчої комісії мають сидіти на відстані не менше 1 метра один від одного або застосовувати фізичні бар’єри, наприклад, прозорі екрани.

Заборонили класти скатертини на столи; також всі меблі на дільниці мають бути з матеріалів, які можна протирати дезінфекційним розчином. 

Раз на 2 години (або частіше) на дільниці мають протирати дезрозчином дверні ручки, поручні, сидіння тощо. А кожні 4 години мають мити підлогу на дільниці. Також дозволили обробляти окремі частини виборчих скриньок, але обережно, аби не допустити потрапляння дезінфекційних засобів усередину виборчої скриньки.

Зазначимо, у години пік у приміщеннях великих дільниць скупчуються десятки людей. Окрім виборців та членів виборчої комісії, на дільниці мають право бути присутніми офіційні представники кандидатів, спостерігачі, журналісти та співробітник поліції.

Після завершення процесу голосування, підрахунку голосів та передачі протоколів та бюлетенів, приміщення ДВК дезінфікують.

Як радять поводитись на дільниці виборцям

В день голосування виборців просять приходити на дільницю у захисній масці або респіраторі, по можливості без дітей, але з особистою ручкою. Перед входом на дільницю пропонують обробити руки дезінфекційним засобом. 

Перед отриманням бюлетеня члени ДВК можуть попросити виборця зняти маску та показати обличчя (аби підтвердити свою особу). 

Люди на самоізоляції по COVID-19 голосуватимуть вдома 

Виборці, які перебувають на самоізоляції проти поширення коронавірусу, теж зможуть проголосувати: до них приїдуть члени комісії з переносною скринькою. 

Для цього потрібно не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем виборів (тобто 23 жовтня) подати заяву у свою ДВК з медичною довідкою про факт перебування на самоізоляції. 

Члени комісії, які будуть їздити в день виборів по домівках таких (а також маломобільних) людей з переносною скринькою, мають бути в масках, рукавичках та захисному щитку. Після кожного такого відвідування вони мають знімати використані засоби захисту та замінювати їх на нові, а використані збирати для утилізації.

Коли додому до людини на самоізоляції приїдуть з такою скринькою, людина має самостійно показати свій документ (який підтверджує особу та громадянство України), тобто не передаючи документ в руки членам ДВК.

ПЛР-тестування на спецдільницях

Під час виборів будуть працювати спеціальні виборчі дільниці в стаціонарах лікарень, тюрмах та СІЗО. Членам виборчої комісії, офіційним спостерігачам та поліцейським, які працюватимуть на таких ДВК, рекомендують не пізніше ніж за 72 години до дня виборів 25 жовтня пройти ПЛР-тестування.

В разі контакту з хворим на COVID-19

Якщо COVID-19 виявлять в одного з членів виборчої комісії, всім іншим членам ДВК дозволяють продовжувати виконувати свої функції, якщо симптомів ГРВІ немає.

Якщо виявилося, що члени комісії контактували з хворим на COVID-19 без засобів індивідуального захисту, таких членів ДВК відправлять на 2-тижневу самоізоляцію. 

Читайте також:


Завантажити ще...