Хто замовив рекламу на білбордах до 9 травня та як з цим вітають (ФОТО)


image
Фото: Вільне радіо

До Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні залишилось кілька днів. Ми перевірили хто і як звертається до містян із білбордів до 9 травня, оглянули кожен з плакатів на наявність забороненої символіки та звернули увагу на дати війни на них.

 

Білбордів до 9 травня в місті зараз не багато. Станом на ранок 7 травня, журналісти Вільного радіо помітили привітання лише від 5 людей: очільника Бахмута Олексія Реви, очільника Бахмутського району Євгена Пластуна, “депутата Донецької облради” Ордаша Дадашова, нардепа Олексія Білого та народного депутата Сергія Клюєва.

 

Подібний фотоаудит журналісти Вільного радіо робили і в минулому році. Як і раніше, очільники міста Бахмута та району на своєму привітанні пишуть різні дати. Під привітанням Олексія Реви зазначені 1939 — 1945 роки, а у Євгена Пластуна — 1941 по 1945 рік.

Хто замовив рекламу на білбордах до 9 травня та як з цим вітають (ФОТО)

Написи у очільників також схожі. “Зі святом Перемоги” у голови Бахмута та “С днем победы” російською у голови Бахмутського району.

Хто замовив рекламу на білбордах до 9 травня та як з цим вітають (ФОТО)

У голови міста привітання написані на фоні неба, з прапором України та маками на ньому.

У Євгена Пластуна привітання на фоні старої чорно-білої фотографії та з яскравим вічним вогнем. Подібне оформлення білбордів і в Ордаша Дадашова. Та там поруч намальовані ще й яскраві червоні маки на фоні неба. В нього на білборді напис також російською “С праздником великой победы!”. Дадашов підписався депутатом обласної ради Донецької області.

Хто замовив рекламу на білбордах до 9 травня та як з цим вітають (ФОТО)

Зазначимо, обласна рада Донеччини зараз фактично не діє. Всі рішення приймає голова військово-цивільної адміністрації. н

Оформлення у синіх тонах у народного депутата України Олексія Білого.

В нього, як і у багатьох, також привітання російською мовою.

Хто замовив рекламу на білбордах до 9 травня та як з цим вітають (ФОТО)

Сергій Клюєв також привітав бахмутян та гостей міста російською зі словами “Вечная слава победителям! С Днем победы!”. Ці слова виведені на синьому фоні, а напис “9 Мая” на червоному фоні. Поруч розташовані декілька чорно-білих фотографій з часів Другої світової війни.

В Бахмуті, що на Донеччині, з'явились привітання від Сергія Клюєва

Зазначимо, відповідно до статті 436-1 Кримінального кодексу України на білбордах не може бути зображена будь-яка символіка радянських часів: серп і молот, символіка комуністичних партій, зображення партійних комуністів, георгіївська стрічка, символ нацизму, прапори СРСР та інше.

Це заборонено Кримінальним кодексом України статтею 436-1 “Виготовлення, поширення комуністичної або нацистської символіки, пропаганда тоталітарних або нацистських режимів”. Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі від 5 до 10 років. Карається це і за адміністративним кодексом “Виготовлення та пропаганда георгіївської (гвардійської) стрічки”. За це передбачається штраф від 850 до 5100 гривень або арешт до 15 діб.

Додамо, на багатьох білбордах привітання від чиновників — російською мовою. Згідно з мовним законом, який прийняла Верховна Рада 25 квітня, вся рекламна продукція, має бути розміщена лише українською мовою. Однак закон вступає в силу тільки після опублікування. До цього його мають підписати спікер Верховної ради Андрій Парубій та Президент України Петро Порошенко. Станом на 7 травня, цей закон ще не підписали.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: