У прихистку є вільні місця. Переселенцям обіцяють дво- та тримісні кімнати та триразове харчування. Однак лиш пенсіонери та люди з інвалідністю І та ІІ груп з опікунами зможуть залишатися в гуртожитку понад 120 днів безкоштовно.
Про це у коментарі журналістам Вільного радіо розповіла Наталя, контактна особа гуртожитку в Лебі.
Українські пенсіонери (жінки від 60 років та чоловіки від 65 років), а також люди з інвалідністю І та ІІ груп і їхні опікуни можуть безкоштовно проживати у гуртожитку в польському місті Леба, що в Поморському воєводстві.
Цим людям власники гуртожитку обіцяють проживання у дво- та тримісних кімнатах. У кожній з них є свій санвузол, а переселенцям забезпечують триразове харчування. Надавати такий прихисток планують до кінця війни. Пускають з невеликими тваринами, включно з собаками “малих” порід.
Також у цей гуртожиток можуть приїхати будь-які інші українці, які до цього не виїздили з України під час відкритої війни, однак їм дозволяють залишатися в ньому безкоштовно тільки перші 120 днів проживання. Далі, якщо вони захочуть жити там далі, потрібно буде сплачувати 1800 злотих на місяць (понад 19 тис. грн).
Окрім цього, люди, які отримуватимуть польську допомогу на виховання дітей (800 злотих у місяць), повинні будуть оплачувати їхнє проживання: 15 злотих на день за одну дитину.
Станом на ранок 10 вересня у прихистку є до 30 вільних місць.
Власники гуртожитку обіцяють притулок та харчування, але не до міста Леби переселенцям доведеться добиратися власними силами. Охочим поселитися в цьому прихистку обов’язково треба мати закордонний паспорт, адже тепер до Польщі не пропускають за внутрішнім українським.
На запитання відповідають за номером телефону:
Нагадаємо, жителі Краматорська та переселенці можуть отримати допомогу за трьома різними програмами. Зокрема, пропонують гроші на ремонт пошкодженого житла, продуктові набори та підтримку для постраждалих від пожежі. Журналісти Вільного радіо опублікували інструкції щодо реєстрації на допомогу.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.