Підтримати
Інструкція як записати дитину, постраждалу від військового конфлікту до дитячого садка
Фото з відкритих джерел

Нещодавно діти-переселенці та діти, постраждалі від війни, отримали право на першочергове зарахування до державних дитсадків. Як відбувається процедура, який пакет документів треба підготувати батькам, коли писати заяву в дитячий садок та що робити, якщо дитину туди не беруть – дізнавайтеся далі.

 

Алгоритм дій опублікували на сторінці Мінреінтеграції у Facebook.

Документи для зарахування в дитячій садок

Спершу треба визначитися з конкретним дитячим садком. Краще обирати той, де є вільні місця. Якщо таких немає, потрібно написати заяву та стати на чергу в дитячий садок. До заявки потрібно долучити підтверджуючі документи. Щойно з’явиться місце – дитину мають зарахувати. Якщо раптом чекати немає часу, доведеться шукати інший садок, де є місця.

Після обрання дошкільного закладу необхідно написати заяву на першочергове зарахування. Подати її може один із батьків або законний представник дитини. Також можна оформити заяву через систему електронної реєстрації.

Для цієї заяви потрібно вже більше документів:

  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • медична довідка про стан здоров’я (відповідно до ст.15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”) та висновок про те, що дитина може відвідувати садок;
  • оригінал документа, який засвідчує право на зарахування поза чергою (довідка переселенця від батьків та/або довідка про статус дитини, яка постраждала від військового конфлікту).

Якщо дитина має підстави для зарахування до спеціального дошкільного закладу або до інклюзивної групи, необхідно додатково надати:

  • висновок інклюзивно-ресурсного центра;
  • копію медичного висновку про дитину з інвалідністю від лікарсько-консультативної комісії або копію посвідчення особи, яка отримує соціальну допомогу від держави;
  • копію індивідуальної програми з реабілітації дитини з інвалідністю.

У разі, якщо треба зарахувати дитину до закладу (групи) санаторного типу, потрібна ще довідка територіального закладу охорони здоров’я або протитуберкульозного диспансеру.

Що робити, якщо дитину не беруть в садочок

Якщо дитину не беруть в садочок, необхідно направити скаргу:

  • у дитсадок (підставою для оскарження може стати письмова відмова у зарахуванні із зазначеними в ній причинами);
  • до органу місцевого самоврядування: міськради, сільради тощо;
  • до обласного департаменту (управління) освіти;
  • на урядовий контактний центр 15-45.

Також зазначається, що якщо батьки переїхали на нове місце проживання та змінили реєстрацію ВПО, за їхньою дитиною все одно зберігається право на першочергове зарахування.

Інструкція як записати дитину-переселенця до дитячого садка
Зображення: Мінреінтеграції

Нагадаємо, цього місяця у Кабміні оновили Положення про заклад дошкільної освіти. Тепер діти-переселенці та діти, постраждалі від бойових дій, мають право на першочергове зарахування до державних дитячих садків. Відповідне Положення визначає основні засади діяльності всіх закладів дошкільної освіти, окрім будинків дитини та дитячих будинків інтернатного типу.

Читайте також:


Завантажити ще...