Діти-переселенці отримали можливість позачергового зарахування у дитсадки
Фото з відкритих джерел

У Кабміні оновили Положення про заклад дошкільної освіти. Відтепер діти-переселенці та постраждалі від бойових дій мають право на першочергове зарахування до державних дитячих садків.

 

Відповідне Положення визначає основні засади діяльності всіх закладів дошкільної освіти, окрім будинків дитини та дитячих будинків інтернатного типу.

У постанову, затверджену в уряді, додали ще дві категорії дітей, яких можуть зараховувати до державних (комунальних) дитсадків на особливих умовах. Додали це в документ 1 новим пунктом:

“Діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів мають право на першочергове зарахування до закладів освіти відповідно до закону”.

Зазначається, що під час подання заяви у дитсадок один з батьків або інших законних представників дитини має пред’явити оригінал документа, який підтверджує право на першочергове зарахування.

Окрім дітей-переселенців у Положенні є ще 6 пунктів щодо дітей, які можуть скористатися пріоритетом на зарахування до садка. Це діти, які:

  • проживають на території обслуговування державного (комунального) закладу дошкільної освіти;
  • є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які вже здобувають дошкільну освіту в такому закладі дошкільної освіти;
  • є дітьми працівників такого закладу дошкільної освіти;
  • належать до категорії дітей з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями;
  • належать до категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, патронатну сім’ю, а також усиновлених дітей;
  • перебувають у складних життєвих обставинах та на обліку в службах у справах дітей.

Нагадаємо, статус дитини, постраждалої внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, не передбачає щомісячних або навіть одноразових державних виплат. Деякі пільги встановлюють на місцях. Наприклад, на Донеччині ще у 2019 році затвердили програму соціального розвитку, в якій є пункт щодо грошової допомоги таким дітям.

Минулого року держава впровадила першу пільгу для дітей, постраждалих від бойових дій, а також дітей-ВПО.  Це безкоштовне харчування для новонароджених дітей з відповідних категорій, а також дітей, які навчаються у закладах освіти.

Щоб отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, батькам або особисто дитині старше 14 років необхідно звернутися до служби у справах дітей із заявою. У цій заяві слід пояснити, через які обставини неповнолітній може отримати вищезазначений статус. Зазначимо, навіть якщо підліток постраждав від бойових дій до 18 років, а на момент написання заяви набув повноліття, він все одно має право на цей статус. 

До заяви треба додати пакет наступних документів:

  • копію свідоцтва про народження дитини;
  • копію посвідчення заявника;
  • довідку про взяття дитини на облік як ВПО, або будь-який документ, який підтверджує проживання в населеному пункті, де проходили бойові дії;
  • висновок від місцевого Центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді про оцінку потреби у соціальних послугах;
  • копії заяви про вчинення кримінального правопорушення проти дитини, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань про відкриття справи та висновок експерта за результатами судової експертизи або виписку з медичної картки дитини із зазначенням діагнозу(лише у випадку фізичної травми дитини).

Заяву розглядатимуть протягом місяця.

Зазначимо, за даними Мінсоцполітики, станом на 1 лютого в Україні зареєстрували близько півтора мільйона внутрішньо переміщених осіб. Це люди з тимчасово окупованих районів Донеччини, Луганщини та Криму.

Журналісти Вільного радіо зробили покрокову інструкцію, яка допоможе оформити дитину в дитячий садок в іншому місті.


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...