Їжу в закладах освіти для дітей ВПО та постраждалих від війни оплачуватиме держава

Наталя Жукова
2020-02-19 12:30

image
Фото з відкритих джерел

Зміни до кількох законів тепер гарантують безкоштовне дитяче харчування новонародженим дітям переселенців, а також безкоштовне харчування їх дітей в закладах освіти. Крім того, з’явиться перша пільга для дітей, які постраждали від війни. 

Президент підписав відповідні поправки до існуючих законів, і вони почнуть діяти через 3 місяці.

Так, відповідно до нових редакцій Законів “Про дошкільну освіту”, “Про загальну середню освіту”, “Про професійну (професійну-технічну) освіту” тощо прописано: 

Дітям, які мають статус дитини, постраждалої внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, або з числа внутрішньо переміщених осіб, за рахунок держави гарантується забезпечення харчуванням. І це не залежить від форми власності закладів освіти.

Відповідно до розрахунків на 2016 рік, щоб надати пільги знадобиться понад 323 мільйони гривень з державного бюджету. Це додатково, не враховуючи видатків на вже визначених раніше пільговиків. Та часом свої пільги запроваджують і на місцевих рівнях. 

“Зараз в закладах освіти Бахмута безкоштовно харчуються діти, позбавлені батьківського піклування, з малозабезпечених родин, а також діти 1-4 класів, хоча цієї норми немає в законі. Це міська рада приймає таке рішення і полегшує це батькам. Тому всі пільгові категорії, які є в нормативному документі, будуть враховані й нами”, — розповіла Вільному радіо заступниця начальниці Бахмутського відділу освіти Оксана Карпець. 

Наразі процедура оформлення для всіх пільгових категорій однакова:

“Батьки звертаються до керівника закладу, надають документи, які підтверджують статус дитини, заяву пишуть. Потім школа клопоче перед управлінням освіти, ми видаємо свій наказ і діти харчуються. І нам прийдеться звичайно на місцевому рівні прийняти відповідне рішення і внести ці категорії, які додатково зараз з’явились”  — додала заступниця начальниці Бахмутського відділу освіти. 

Зазначимо, знадобилося 5 років, аби Парламент прийняв ці зміни до законів.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: