Зміни до кількох законів тепер гарантують безкоштовне дитяче харчування новонародженим дітям переселенців, а також безкоштовне харчування їх дітей в закладах освіти. Крім того, з’явиться перша пільга для дітей, які постраждали від війни.
Президент підписав відповідні поправки до існуючих законів, і вони почнуть діяти через 3 місяці.
Так, відповідно до нових редакцій Законів “Про дошкільну освіту”, “Про загальну середню освіту”, “Про професійну (професійну-технічну) освіту” тощо прописано:
Дітям, які мають статус дитини, постраждалої внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, або з числа внутрішньо переміщених осіб, за рахунок держави гарантується забезпечення харчуванням. І це не залежить від форми власності закладів освіти.
Відповідно до розрахунків на 2016 рік, щоб надати пільги знадобиться понад 323 мільйони гривень з державного бюджету. Це додатково, не враховуючи видатків на вже визначених раніше пільговиків. Та часом свої пільги запроваджують і на місцевих рівнях.
“Зараз в закладах освіти Бахмута безкоштовно харчуються діти, позбавлені батьківського піклування, з малозабезпечених родин, а також діти 1-4 класів, хоча цієї норми немає в законі. Це міська рада приймає таке рішення і полегшує це батькам. Тому всі пільгові категорії, які є в нормативному документі, будуть враховані й нами”, — розповіла Вільному радіо заступниця начальниці Бахмутського відділу освіти Оксана Карпець.
Наразі процедура оформлення для всіх пільгових категорій однакова:
“Батьки звертаються до керівника закладу, надають документи, які підтверджують статус дитини, заяву пишуть. Потім школа клопоче перед управлінням освіти, ми видаємо свій наказ і діти харчуються. І нам прийдеться звичайно на місцевому рівні прийняти відповідне рішення і внести ці категорії, які додатково зараз з’явились” — додала заступниця начальниці Бахмутського відділу освіти.
Зазначимо, знадобилося 5 років, аби Парламент прийняв ці зміни до законів.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.