Підтримати
Як користуватись додатком “Вдома”, якщо ви приїхали з-за кордону або через КПВВ (Інструкція)
Фото: Укрінформ

Ми покажемо на власному прикладі, як правильно встановити та користуватись додатком.

 

Що таке додаток “Вдома” і для чого він потрібен?

Українська влада не може контролювати та знати яка ситуація з пандемією COVID-19 на непідконтрольній їй території. Тому всі, хто приїжджає, з-за кордону або з непідконтрольної території —  потенційно-заражені коронавірусом. Тож додаток встановлюють:

  • Люди, які приїхали з іншої країни;
  • які приїхали з окупованої території Донбасу через КПВВ;
  • які приїхали з території анексованого Росією Криму через КПВВ.

Держава вимагає від цих людей ізолюватись на 14 днів. Саме цей період ВООЗ визнала інкубаційним періодом вірусу. Тобто за цей період людина, якщо в неї дійсно є COVID-19, перехворіє безсимптомно, або з’являться симптоми та вона почне лікуватись.

Ізолюватись же можна в себе вдома встановивши одноіменний мобільний додаток “Вдома”.

Як правильно встановити додаток та користуватись ним?

Встановлюємо додаток. Спочатку завантажте у Play.Маркет, якщо у вас Android, або в AppStore, якщо iPhone, додаток з назвою “Вдома”. Не плутайте з додатком “Дія”, адже це зовсім інший застосунок.

Для довідки:
Благодійники БФ “Право на захист”, які чергують на КПВВ на Донбасі, радять їздити з телефонами з Android версією 5.0 і вище. Адже на смартфонах з версією нижче додаток не встановиться, а на iPhone нерідко виникають помилки. Крім того, людям слід врахувати, що пам’ять телефону немає бути заповненою, адже може не вистачити місця для додатка.

Після того, як ви завантажили додаток, оберіть зручну для вас мову спілкування. На вибір дають українську або англійську. Після цього вас ознайомлять з тим, для чого цей додаток потрібен, і наприкінці ви маєте прочитати правила користування додаток. Після цього погодитись на обробку персональних даних натиснувши кнопку “Згоден”

Як користуватись додатком “Вдома”, якщо ви приїхали з-за кордону або через КПВВ (Інструкція)

Реєстрація. Тепер потрібно ввести номер свого мобільного телефону, на який прийде SMS-повідомлення з кодом для авторизації. Вводимо цей код, якщо він не підтягнувся автоматично, і натискаємо “Увійти”.

Як користуватись додатком “Вдома”, якщо ви приїхали з-за кордону або через КПВВ (Інструкція)

На цій стадії необхідно ввести своє прізвище, ім’я та по батькові, а також серію і номер паспорту. Останній пункт необхідно заповнювати в залежності від того, за яким паспортом вас перевіряли прикордонники. Якщо ви показували закордонний паспорт, то необхідно ввести серію і номер закордонного паспорта, а якщо паспорт громадянина України, то відповідно серію і номер національного паспорта.

Як користуватись додатком “Вдома”, якщо ви приїхали з-за кордону або через КПВВ (Інструкція)

Після того, як все заповнили, уважно перегляньте, чи все вірно. Поки нічого не натискаємо, а підходимо до прикордонника, який знову перевірятиме документи, і показуємо йому, щоб він перевірив ще й додаток. Якщо він сказав, що все добре, натискаємо кнопку “Прикордонник перевірив”.

З цього моменту в нас починається відлік у 24 години. Цей час дають людині, щоб добратись до місця, де вона проходитиме ізоляцію. Якщо ви живете далеко від пункту, де проходили прикордонний контроль, то ви можете встигнути поїхати на автобусі або потязі. Проте радимо планувати поїздку до перетину.

Як користуватись додатком “Вдома”, якщо ви приїхали з-за кордону або через КПВВ (Інструкція)

Поки ви будете їхати на місце ізоляції, вам регулярно будуть приходити повідомлення від додатка про те, щоб ви скоріше знайшли місце для ізоляції. Адже по закінченню виділеного часу додаток відправить ваші данні у поліцію через потенційне порушення умов самоізоляції. А це вже є адміністративним та подекуди навіть кримінальним порушенням.

На цьому кроці важливо уточнити, що видаляти додаток до закінчення ізоляції не можна. Це також можуть розцінити як порушення.

Місце ізоляції. Коли ви приїхали додому, відкрийте знову додаток і натисніть кнопку “Я вже на місці”. Після цього додаток попросить вас увімкнути на телефоні функцію “геолокації” та вказати адресу, де ви знаходитесь. Коли ви вкажете, то додаток також увімкне камеру телефону, і попросить показати своє обличчя. Штучний інтелект даватиме вам задачі, наприклад “поверніть голову ліворуч” або “нахиліть голову праворуч”. Така процедура з камерою потім буде повторюватись кілька разів на день впродовж всієї ізоляції.

Після реєстрації та першої перевірки обличчя роботом ви перейдете до головної сторінки додатку, де буде написано скільки днів ізоляції вам залишилось.

Походи в магазин. Впродовж ізоляції людині дозволяють сходити в магазин, аптеку, вигуляти домашню тварину або просто прогулятись. На це дається по 2 години на день. Цей час можна розподіляти як вам зручно.

Як користуватись додатком “Вдома”, якщо ви приїхали з-за кордону або через КПВВ (Інструкція)

Зазначимо, не можна відходити далі, ніж на 1 кілометр від будинку. Це буде вважатись порушенням ізоляції.

Завершення ізоляції. Ізоляцію можна завершити раніше, якщо ви здасте ПЛР-тест у сертифікованій приватній лабораторії. Медикам необхідно вказати, що тест ви робите для зняття ізоляції через додаток “Вдома”. І як тільки прийде негативний результат, то ізоляція автоматично спадає. Проте це може бути не одразу. На нашому досвіді, між отриманням від лабораторії результату до зняття ізоляції в додатку доводилось чекати від 30 хвилин до кількох годин.

Як користуватись додатком “Вдома”, якщо ви приїхали з-за кордону або через КПВВ (Інструкція)

Про зняття ізоляції також можна дізнатись у самому додатку. Має висвітитись повідомлення “Завершився термін самоізоляції або обсервації”. Усі ваші персональні дані, що використовувалися для підтвердження виконання умов самоізоляції або обсервації — видалено. Дякуємо”. Таке ж повідомлення прийде, якщо людина пробула всі 14 днів на ізоляції. Як тільки бачимо це повідомлення натискаємо на кнопку “Завершити ізоляцію”. І вже після цього можна видалити додаток.

Читайте також:


Завантажити ще...