Підтримати
Зображення до посту Як офіційно стати волонтером, щоб допомагати країні (інструкція)
Фото: tengrinews

У третій вівторок вересня у всьому світі відзначають День миру. І в складні часи, коли Росія веде відкриту війну проти українців, серед інших наближають Україну до миру й волонтери. Вони привозять продукти потребуючим, купують машини для військових та знаходять прихистки для евакуйованих. Ми зібрали інформацію про те, як можна офіційно стати волонтером і також допомагати країні.

 

Реєстрація волонтера

Якщо ви хочете зареєструватися як волонтер офіційно, то ви можете зареєструвати неприбуткову організацію. Зокрема до таких відносяться:

  • благодійне товариство (якщо створює від двох засновників, які укладають статут);
  • благодійна установа (коли організація працює за статутом, а не керують нею засновники);
  • благодійний фонд (коли організацією керують учасники);
  • громадські організації (якщо створює кілька засновників).

Зареєструватися можна в будь-якому Центрі надання адміністративних послуг в Україні. Контакти ЦНАПів публікував Кабінет міністрів України.

Відкрийте банківські рахунки. Це потрібно, якщо ви хочете отримувати благодійні грошові внески. Зокрема й від іноземних партнерів по типу ООН, які готові виділяти гроші на допомогу для населення. А дізнаватися про грантові програми від донорів ви можете на сайті ГУРТ.

Визначте мету волонтерства. Під час реєстрації організації варто вказати у статуті конкретну мету, яка мета вашої роботи. Зокрема, треба вказати, якщо ви хочете допомагати лише конкретним категоріям людей, тваринам чи збираєте гроші для Збройних сил України.

В статуті БО має бути прямо прописана така сфера благодійної діяльності, як “сприяння обороноздатності та мобілізаційній готовності країни, захисту населення у надзвичайних ситуаціях мирного і воєнного часу”, — зазначає юрист Анатолій Пашинський у своєму блозі в Юридичній газеті.

До того ж, зазначає юрист, керівникам організації варто прописати в статуті, що вони можуть отримувати гроші з-за кордону, які можуть витрачати на допомогу. Це дозволить уникнути ризику втрати статусу неприбуткової організації.

Чому волонтерам потрібно реєструватися офіційно. В Юридичній газеті пишуть, що благодійні організації, які оформили статус неприбуткової організації, можуть легально не сплачувати податки. А ті волонтери, які збирають гроші просто на особисту картку — повинні їх сплачувати, адже це вважається доходом фізичної особи. Несплата податків карається законом.

Наявність зареєстрованої організації спрощує закупівлю речей за кордоном та їхнє ввезення в Україну, а також полегшує ведення договірної роботи. Також створення юридичної особи дозволяє краще організувати внутрішні процеси та збільшує довіру людей до певного волонтерського колективу”, — зазначає юрист Пашинський.

Чим можна допомогти людям в прифронтових районах (спостереження редакції Вільного радіо)

Редакція Вільного радіо отримує чимало звернень від мешканців Донеччини та Луганщини, тож пояснюємо, чого не вистачає людям, і які напрямки допомоги можуть бути корисними.

Інформаційна допомога. Нерідко люди не мають доступу до інформації: не можуть самостійно оформити ті чи інші послуги або дізнатися про евакуацію. Тож корисною буде безкоштовна консультація людей з різних питань.

Відсутність води. Через знеструмлення фільтрувальних станцій та пошкодження водопостачальних комунікацій в деяких містах та селищах, в людей немає водопостачання. Волонтери можуть їм привезти питну воду, на яку завжди буде попит.

 

Пережити зиму. В Донецькій області вже кілька місяців немає газопостачання, а відповідно — не почнеться опалювальний сезон. Саме через це людей й закликають евакуюватися. Але продовжать працювати деякі установи, а отже в регіоні залишаться їхні працівники. Для об’єктів критичної інфраструктури (зокрема лікарень) будуть корисними ковдри, теплий одяг та обладнання, яке генерує тепло або забезпечує електропостачання.

Гуманітарна допомога. Крім води, в деяких людей немає можливості купити їжу, адже в зони бойових дій її можуть завозити рідше. Так само, люди, які вже виїхали та винаймають десь квартиру, також можуть бути без їжі. Тому вони потребують продуктових наборів.

Прихистки. По всій країні організовані десятки прихистків. Їх облаштовують в гуртожитках, школах та приватних будинках. Однак через можливе збільшення переселенців у зв’язку із зимовим періодом, може збільшитися й потреба у житлі. А в тих прихистках, які вже працюють, людям може знадобитися теплий одяг та обігрівачі.

 

5 порад для благодійників

Українська волонтерська служба вже публікувала 5 базових правил, яким слід дотримуватися волонтерам:

  • Не піддавайтесь паніці. Діяти слід розсудливо та виважено;
  • Потурбуйтеся, щоб місце, у якому ви волонтерите, було безпечне або спорядіть себе засобами захисту;
  • Робіть те, що гарно виходить. Якщо вмієте смачно готувати — готуйте. Водите машину — будьте водієм.
  • Сконцентруйтеся на одному напрямку. Оцінюйте свої можливості правильно та пам’ятайте, що врятувати весь світ неможливо;
  • Допоможіть ближнім. Спочатку потрібно допомагати тим, хто поруч, і хто дійсно потребує допомоги. Це можу бути сусід, в якого немає грошей на їжу або бабуся, в якої немає чим обігрітися.

В організації кажуть, що ці правила допоможуть зберігати сили впродовж війни та не перегоріти, адже допомога зараз потрібна, як ніколи.

Читайте також:


Завантажити ще...