гроші гривні
Фото з відкритих джерел

Малим та середнім приватним підприємствам, яким заборонили працювати під час карантину, виділили майже 5 млрд грн коштів державної допомоги. Ці гроші підуть на компенсацію зарплати найманим працівникам. Таким чином держава допомагає зберегти робочі місця. Як підприємцю отримати ці кошти, читайте в матеріалі. 

 

Відповідну постанову прийняв уряд та вже виділив кошти. Їх виплачуватимуть через центри зайнятості. 

Держава компенсуватиме підприємцям ⅔ ставки зарплати кожного офіційно працевлаштованого працівника за кожну годину скорочення їхнього робочого часу, але не більше 4 723 грн (тобто мінімальної зарплати) або не більше 28,31 грн за годину роботи. Але таку допомогу не нарахують за працівників-пенсіонерів або сумісників. 

Допомогу виплачуватимуть на весь період зупинення або скорочення діяльності, починаючи з першого дня. Також підприємцю компенсують зарплати за місяць після закінчення карантину, якщо підприємство не відновило роботу та працівники продовжили працювати неповний час.  

Ви можете отримати таку допомогу, якщо:

— ви підприємець, маєте малий або середній бізнес;

— ваше підприємство скоротило або зупинило діяльність через карантин;

— ваші наймані працівники працюють менше годин, ніж до карантину;

— ви сплачували за них єдиний соціальний внесок півроку до призупинення своєї діяльності.      

“За власним бажанням відпустку ніхто не компенсуватиме. Вони можуть і повністю не працювати, але це має бути пов’язано із зупинкою діяльності через карантин, а не тому, що людина знаходиться у відпустці без збереження заробітної плати”, — зазначила в коментарі Вільному радіо директорка Бахмутського центру зайнятості Ірина Лещенко.

Зазначимо, для оформлення такої допомоги необхідно впродовж 30 днів після призупинення діяльності бізнесу звернутися в Центр зайнятості за місцем реєстрації підприємства як платника ЄСВ. Тобто, якщо ж ви закрилися після першої вимоги від держави (з 17 березня), то не зможете податися на програму допомоги

Як оформити допомогу по частковому безробіттю на період карантину за найманих працівників: 

  1. Підготуйте пакет документів в центр зайнятості:

— заяву у довільній формі (вказати приналежність до малого чи середнього бізнесу, середню кількість працівників, ваш дохід як роботодавця за попередній календарний рік);  

— копії завірених документів, які підтверджують інформацію в заяві;

—  копію наказу про зупинку діяльності;

— відомості про працівників, які підпадають під часткове безробіття;

— довідку з податкової інспекції про сплату ЄСВ за останні 6 місяців, що передують даті зупинення діяльності.

2. Подайте документи в центр зайнятості через поштову скриньку в робочі години центру або надішліть їх поштою з описом вкладення. Контакти всіх центрів зайнятості Донецької області є тут

 3. Співробітники центру зайнятості зв’яжуться з вами та повідомлять про результат, оскільки рішення про компенсацію приймає обласний центр зайнятості впродовж 3 робочих днів.

Читайте також:


Завантажити ще...