Петиція — це спосіб донести проблему або пропозицію до посадовців. Пояснюємо, як подати такий документ і що для цього потрібно.
Петиція — це колективне звернення до місцевої, обласної чи державної влади.
Процедура подачі та розгляду петиції приблизно така:
Необхідна кількість голосів для подачі петицій різна. Якщо людина подає звернення до президента, Кабінету Міністрів чи Верховної Ради, треба зібрати 25 тисяч підписів за 3 місяці. А от скільки голосів необхідні для подачі петиції місцевій раді та строк їхнього збору — вирішує сама влада. Наприклад, у Бахмутській міськраді визначили, що для розгляду петиції треба зібрати щонайменше 250 підписів за 30 днів. А от для Маріуполя визначили поріг у 1500 підписів впродовж 60 днів.
В Україні майже в усіх громадах петицію можна подати не лише у письмовому вигляді, а й в електроному.
На сайтах керівництва країни є відповідні розділи, де можна подати петицію. Для зручності ми зібрали їх тут:
А петицію до місцевих рад можна подати через платформу електронної демократії E-DEM. На цьому сайті у верхньому правому куті ви можете обрати необхідну вам місцеву раду. Якщо ви її не можете її знайти, варто шукати вже на самому сайті міської, селищної або сільської ради.
Інші інструкції цього формату ми будемо публікувати в розділі інструкції. Знайти їх ви також зможете за цим посиланням.
Тож, як створити петицію? Алгоритм подачі петицій до місцевої ради чи вищого керівництва держави принципово не відрізняється. Тож розповімо, як подати цей документ на прикладі Торецької громади.
“Потрібно відремонтувати під’їзд, який зараз в аварійному стані”.
Для ремонту під’їзду підходить категорія “житлово-комунальне господарство”.
“У будинку №9 по вулиці Тараса Шевченка вже тривалий час не ремонтують третій під’їзд. Він став небезпечним для жильців: зі стелі та стін сиплеться штукатурка, а плитка розбита. Закликаємо звернути на це увагу та відремонтувати під’їзд, аби в ньому стало красивіше й безпечніше”.
Стан розгляду петиції ви можете перевірити в особистому кабінеті. Для цього натисніть у верхньому правому куті на своє ім’я та прізвище та оберіть рубрику “Мій кабінет”.
Свою петицію ви можете просувати, відправивши друзям, розіславши до місцевих спільнот у соцмережах тощо. Коли вона набере необхідну кількість підписів, місцева влада має на неї відповісти.
Крім того, авторизувавшись на порталі, ви можете також підписувати звернення від інших авторів.
Нагадаємо, торік бахмутяни збирали підписи за створення “лежачих поліцейських” біля школи №5, щоб водії знижували швидкість. Тоді в міськраді відповіли, що пристрої встановлять, але згодом патрульна поліція області пояснила, що там їх встановлювати не можна. Але майже через рік лежачих поліцейських біля школи все ж встановили.
Читайте також: