У 2024 році планується запуск компенсацій за зруйноване житло, яке знаходиться на тимчасово окупованій території. Крім того, урядовці збираються платити за зроблений власним коштом ремонт у пошкодженому житлі, а також надавати підтримку не лише житловими сертифікатами, а й цільовими коштами.
Напрямки розвитку “єВідновлення” окреслила голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, повідомили у пресслужбі Верховної Ради.
Так, у 2024 році в Україні планують розширити програму одразу за трьома напрямками. По-перше, уряд та парламент продовжать вивчати можливості надання компенсації за знищене житло, яке знаходиться на тимчасово окупованій території.
“Зараз стартує експеримент: уряд обрав місто Мелітополь, яке перебуває у тимчасовій окупації, щоб випробувати порядок надання компенсації за знищене житло на тимчасово окупованих територіях”, — повідомила Олена Шуляк.
Якщо урядовці визнають експеримент успішним, такі компенсації зможуть поширити й на житло, що знаходиться в інших тимчасово окупованих населених пунктах, додала посадовиця.
По-друге, з 1 січня 2024 року запрацює механізм, який дозволить виплачувати компенсації людям, які власним коштом відремонтували пошкоджене бойовими діями житло. Відповідні зміни до закону народні депутати підтримали у жовтні 2023 року.
По-третє, у 2024-му планують виплачувати компенсації не лише у вигляді житлових сертифікатів, а й цільовими коштами на відбудову житла на тій же земельній ділянці.
Журналісти Вільного радіо вже розповідали, як посадовці розраховують суму компенсації за постраждале від бойових дій житло. У формулі врахували п’ять параметрів. Як розрахувати розмір компенсації за таке житло — читайте у матеріалі.
Нагадаємо, українським прифронтовим регіонам виділили 48 мільйонів гривень на забезпечення зв’язку. Додаткові кошти розділять між Донецькою, Луганською, Запорізькою, Сумською, Харківською, Херсонською та Чернігівською областями. Ці ресурси, стверджують в Уряді, повинні підвищити стабільність та постійність роботи мобільного зв’язку, теле- та радіомовлення у прифронтових регіонах.