центр зайнятості
Фото з вільних джерел

Залишилися без роботи в карантин? Втратили роботу раніше, але тепер знайти її ще важче? Саме таких випадків стало в рази більше на Донеччині. Безробітних більше, ніж вакансій. І держава взялася допомагати компенсаціями та вакансіями. Процедуру оформлення статусу безробітного спростили. Як отримати цей статус та допомогу від держави читайте в матеріалі. 

 

Отже, щоб стати на облік в центрі зайнятості під час карантину, необхідно:

  1. заповнити власноруч заяву про надання статусу безробітного (бланк тут; зразок його заповнення тут) та заяву про призначення виплати допомоги по безробіттю (бланк та зразок заповнення). 
  2. Передати їх в той центр зайнятості, в якому хочете обслуговуватися  — вкинути їх в скриньку для кореспонденції в самому центрі зайнятості або відправити фото- або сканкопії обидвох заяв електронною поштою, вказавши в темі листа своє прізвище, ім’я та по-батькові. Адреси електронної пошти усіх центрів зайнятості Донеччини можна знайти тут.
  3. Впродовж наступних 10 днів відкрити в банку рахунок для перерахування коштів, взяти справку з реквізитами про відкриття такого рахунку на ваше ім’я та передати цю довідку в центр зайнятості, де ви стали на облік. 

Співробітники центру зайнятості мають зв’язатись з вами та повідомити про ухвалене рішення. 

Важливо! Впродовж 10 робочих днів після завершення карантину або надзвичайної ситуації ви маєте принести до центру зайнятості оригінали документів.  

Для чого ставати на облік в центр зайнятості

Центр зайнятості — це державна біржа вакансій. Тут можуть запропонувати роботу одразу, або оформити вам виплату допомоги по безробіттю на час пошуку нового місця працевлаштування. 

Виплати залежать від того скільки ви вже працювали офіційно:

— якщо ніколи не сплачували податки, то можете розраховувати на 650 гривень на місяць (цю суму планують збільшити до 1000 грн, але поки що відповідний закон не опублікували). 

— якщо вже певний час працювали офіційно, то можете розраховувати на допомогу від 1800 грн до 8408 грн/міс.

В середньому по області щомісячна сума цієї виплати становить близько 5 тис грн. Про це під час брифінгу розповіла директорка Донецького обласного центру зайнятості Валентина Рибалка.  

На час карантину уряд вніс зміни в законодавство, які спростили обслуговування безробітних:

— статус безробітного та нарахування допомоги по безробіттю надають  з першого дня постановки на облік. Причому це не залежить від причин звільнення; 

— скасовані обов’язкові особисті візити до центру зайнятості — його співробітники пропонують безробітному вакансії в телефонному режимі. До того ж виплату допомоги не припинятимуть після двох відмов від запропонованих центром вакансій.      

Зазначимо, на статус безробітного не можуть претендувати такі категорії людей:

—  зареєстровані як підприємці;

—  члени особистого селянського господарства та фермери;

— люди, які отримують державні доплати по догляду за дитиною з інвалідністю, людиною з інвалідністю І групи, літньою людиною, яка потребує стороннього догляду або досягла 80-річного віку; людиною з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу;

— батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу та прийомні батьки, які отримують грошове забезпечення. 

Читайте також:


Завантажити ще...