З 10 червня дитсадки Бахмутської ОТГ відновили свою роботу. Журналісти Вільного радіо дізнавалися як пройшов перший день після послаблення карантину в одному з них.
Ми відвідали дитсадок “Ведмежатко” в східній частині міста та розпитали в. о. директорки Анастасія Вольвач як пройшов день.
“Загалом вдало, але ми, звісно, стомилися. Діти задоволені, розмітки зроблені. Ми всім забезпечені. Зарядку, температурний скринінг — все робили. Вихователі намагаються тримати дистанцію з дітьми, але це важко. Вони не розуміють чому їм потрібно один від одного відходити”, — каже в. о. директорки.
За її інформацією, сьогодні в садок прийшли 116 дітей, а загалом бувало 160-170. Батьки дітей входять на територію садка через центральний вхід, а ще один (боковий) відтепер зачинений. Вони підходять до медсестри з безконтактними термометрами, яка вимірює температуру дорослим та дітям. Батьки мають бути у масках, але цього дотримуються не всі.
Приймають дітей з 7:30 до 9-ї ранку, а забирати можна після 4-ї вечора та до 18:00.
“Якщо вихователь з дітьми вже зайшов, вони набирають телефоном вихователя, тоді вихователь або помічник виходять та забирають дитину з вулиці”, — пояснює тимчасова голова закладу.
Тобто, у будівлю дитсадка дорослі не потрапляють, а здають та забирають дітей у вихователя на дитячих майданчиках. Також заборонили приводити та забирати дітей бабусям, дідусям та іншим родичам.
“Забирати з дошкільного закладу, як і приводити, мають право лише батьки, адже вони несуть відповідальність за життя та здоров’я своїх дітей. Ніякі не бабусі й не дідусі. І неповнолітні діти теж не мають права забирати (своїх братів та сестричок — ред)”, — каже Анастасія Вольвач.
Вихователі проводили ігри, в тому числі рухливі, в яких діти дистанціювалися один від одного. Більше, ніж передбачено режимом, діти сьогодні не гуляли, адже на вулиці було понад 30 градусів за Цельсієм.
“Вони всі гуляють за режимом своєї групи, але якщо дуже спекотно, можна перейти до тіньової зони, та можна зайти й до групи”, — каже в.о. директорки.
Батьки відновленню роботи садка дуже раділи.
“Сьогодні я зустрічала й таких, які кричали “ура-а! свобода!” Ось так”, — каже Анастасія Вольвач.
Читайте також:
Проєкт фінансується Фондом міжнародної солідарності в рамках програми "Free Media Programme"
Зміст публікації не обов'язково відображає думку Фонду міжнародної солідарності та є предметом виключної відповідальності авторів