Якщо у вашій школі мало вчителів, у лікарні поганий ремонт, а на вулиці брудно — за це хтось має відповідати. Пояснюємо на прикладах, кому поскаржитись у такій ситуації.
Згідно з Законом про місцеве самоврядування, за певні питання у громадах мають відповідати певні органи: департаменти, управління чи відділи. Наприклад, управління освіти, відділ комунального господарства або департамент охорони здоров’я. Місцевий голова може призначати керівників цих установ, які й будуть відповідальними за всі проблеми чи питання з цих сфер.
Інші інструкції цього формату ми будемо публікувати в розділі інструкції. Знайти їх ви також зможете за цим посиланням.
Щоб пояснити наочно, зайдемо на сайт однієї з прилеглих міських рад. Наприклад, Покровської. Знайти його можна через пошук в інтернеті.
На сайті вгорі бачимо синю панель навігації. З-поміж розділів обираємо “Міське врядування”, знаходимо пункт “Структура міської ради” та натискаємо на нього.
Нас перенаправляє на сторінку “Структурні підрозділи”, де перелічені всі управління та відділи міської ради. Тут ми й можемо знайти відповідального за сферу, яка нас цікавить.
Припустимо, ми хочемо поскаржитись на зависокі ціни на проїзд у громадському транспорті (зауважимо, ситуація — гіпотетична). Для цього в переліку підрозділів є відповідна установа — “Відділ транспорту Покровської міської ради”. Переходимо на цю сторінку і знаходимо всю потрібну інформацію:
електрона пошта для звернень — [email protected].
Однак необхідна установа інколи може “ховатися” в іншій вкладці на сайті.
Розглянемо інший приклад: у школі погано годують. Логічно, що звернутися в такому разі треба до управління чи відділу освіти. Але в розділі “Структурні підрозділи” його немає. Тож продовжуємо шукати.
На панелі навігації, з якої ми починали пошук на сайті, бачимо розділ “Громадянам”. Тут є рубрики “Освіта”, “Культура”, “Медицина”, “Житлова політика” та інші. Натискаємо на рубрику “Освіта” і переходимо на сторінку відповідного відділу. Тут написано, що ця установа знаходиться по вулиці Поштовій, 14. Також бачимо графік роботи та дані про очільницю відділу — Наталію Гнатенко. Поруч з її ПІБ вказаний графік, за яким вона приймає громадян: у понеділок з 09:00 до 12:00, та у середу з 14:00 до 17:00.
А праворуч вказаний контактний телефон (0623)-52-12-94, за яким можна зателефонувати у відділ з питаннями щодо освіти.
За законодавством міський, сільський чи селищний голова несе повну відповідальність за покладені на нього повноваження. Він очолює громаду, тож до нього також можна звернутися.
До того ж голова призначає собі заступників, які відповідають за певні сфери. Наприклад, у мера Покровська Руслана Требушкіна є 5 заступників, відповідальних за різні напрями: діджиталізацію, взаємодію з силовими структурами, містобудування, охорону здоров’я тощо.
Повну інформацію про заступників можна знайти у панелі навігації “Міське врядування” у рубриці “Заступники міського голови”. Там само в профілі кожного заступника є розділ “Контакти”, де має бути номер телефону та приймальні дні. Але на сайті ці рубрики порожні. Тож пошукаємо в іншому місці.
Знову в панелі навігації наводимо курсор на розділ “Громадянам” і натискаємо на рубрику “Звернення громадян”. Там знаходимо інші розділи, де вказані дати прийому громадян міським головою, заступником чи керівниками структурних підрозділів, а також дати й час їхніх “гарячих ліній”.
Ми вже писали, що у різних рад відрізняються сайти та навігація, і вона не завжди інтуїтивна. Тому щоб знайти певну рубрику, подеколи доведеться пошукати. Але ми радимо звертати увагу на розділи, в назвах яких є згадки про різні сфери: “Освіта”, “Охорона здоров’я”, “ЖКГ” тощо.
Але якщо знайти необхідну інформацію все ж не виходить, ви можете зателефонувати до приймальні міської ради. Її номер є у розділі “Контакти”. Там вам мають надати необхідну інформацію про ту чи іншу установу.
Нагадаємо, в рамках серії інструкцій “Ви можете вплинути на владу” наші журналісти вже розповіли, як запропонувати щось чи поскаржитись владі через петицію, як розібратися що таке сесія та навіщо вона потрібна, а також як зрозуміти, на що виділяють гроші в громаді.
Читайте також: