Зображення до посту Яка ситуація в Бахмуті 15 березня: окупанти рвуться до АЗОКМ та центру, а Зеленський обіцяє посилити оборону
Фото: з відкритих джерел

Окупанти нібито змогли захопити село Залізнянське на північ від Бахмута. Президент України в черговий раз заявив, що оборону міста будуть посилювати. Така позиція всього військового командування України. Аналізуємо, що відомо про ситуацію на бахмутському напрямку з різних джерел станом на ранок 15 березня.

 

“Основна увага — ОСУВ (оперативно-стратегічне угруповання військ, — ред.) “Хортиця” і Бахмут. Є чітка позиція всієї ставки: посилювати цей напрямок, знищувати окупантів максимально. Звичайно, постійно на ставці опрацьовуємо постачання боєприпасів, зброї. Незмінно працюємо і з партнерами, щоб посилювати тиск на Росію <…>. Ми переможемо в цій війні. Робимо все для цього”, — наголосив вечірньому зверненні від 14 березня Президент України Володимир Зеленський.

Так він підсумував зустріч з усім військовим керівництвом. 

За даними аналітичного проєкту Deepstatemap, минулої доби стало відомо, що окупанти нібито захопили село Залізнянське Соледарської громади. Воно знаходиться на північ від Бахмута.

Яка ситуація в Бахмуті 15 березня: окупанти рвуться до АЗОКМ та центру, а Зеленський обіцяє посилити оборону 1
Скриншот мапи: deepstatemap.live

“Ситуація в Бахмуті залишається важкою. Втрата Залізнянського також не покращить оперативну обстановку, оскільки навколо нього на 4-5 км немає інших населених пунктів, а окупанти будуть сильно давити по посадках, вони це гарно вміють”, — пишуть активісти Deepstatemap.

Відповідно до фото з відкритих джерел, зокрема з пабліків окупантів, в самому Бахмуті росіяни змогли зайти  з півночі до Артемівського заводу обробки кольорових металів. Російські найманці змогли захопити цех АЗОКМа, який 20 грудня 2022 року відвідав Президент України.

Яка ситуація в Бахмуті 15 березня: окупанти рвуться до АЗОКМ та центру, а Зеленський обіцяє посилити оборону 2
Зверху нові фото найманців ПВК “Вагнер”. Фото: deepstatemap.live

“Забудова заводу перетворить його на клопівник звідки ворожі групи будуть давити в центр міста. ДРГ ворога (російської армії, — ред.) вже присутні в районі літачка”, — зазначають активісти.

Пізніше окупаційні джерела опублікували відео з приміщень заводу, які тимчасово вдалося захопити найманцям з ПВК “Вагнер”. На відео загарбники показують сталеливарний цех та плавильні печі, які пошкодженні обстрілами.

Відео з окупаційних джерел

В ранковому зведенні від 15 березня Генеральний штаб ЗСУ повідомив, що окупанти не залишають спроб захопити Бахмут та продовжують атакувати українських захисників. В місті продовжуються позиційні бої.

Про те, що оборону Бахмута будуть посилювати Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та командувач Сухопутних військ Олександр Сирський заявляли й 6 березня. Впродовж тижня ситуація залишається важкою. Однак окупанти значно не просунулись.

Українські військові раніше пояснили, що оборона Бахмута важлива, адже значні втрати загарбників на цій ділянці фронту не дозволяють їм розгорнути наступ на інших напрямках. Масового відведення військ не відбувається, до міста підвозять боєприпаси, продукти та ліки.

Попри бої в місті залишаються цивільні. За даними віцепрем’єр-міністерки України Ірина Верещук станом на 8 березня, у фронтовому місті залишалось менше 4 тисяч людей, серед яких близько 38 дітей. Неповнолітніх зволили вивозити примусово, для цього затвердили окремий механізм. Та наразі даних про такі евакуації немає. Люди часом ховатися, щоб їх не вивозили, а шукати їх в умовах постійних обстрілів небезпечно. 

Читайте також:


Завантажити ще...