Авдіївка має прифронтовий статус від самого початку війни на сході України. Ще задовго до початку повномасштабного вторгнення люди чули про бої на “авдіївській промці”. Проте попри близкість до лінії фронту місто жило та розвивалося. Це тривало до 24 лютого 2022 року. Нині ж через постійні обстріли та велику небезпеку з міста виїхало майже все населення, а сама Авдіївка потрохи занепадає. Який вигляд має населений пункт в серпні 2023 року — дивіться в фоторепортажі Вільного радіо.
Попри сонячну погоду місто безлюдне та виглядає похмурим. Через постійні обстріли росіян, які стрясають Авдіївку щодня, багато будинків вигоріли. Деякі з них вже майже зруйновані. В тих, яким вдалося поки встояти, повилітали шибки.
З міста виїхали майже всі місцеві. Тим, хто поки не наважився евакуюватися, доводиться виживати в польових умовах: в місті вже давно немає ані електрики, ані води. Аби хоч якось вижити, люди готують на вулиці.
Знебарвлені та занедбані й мурали, які прикрашають будинки. Деякі з них постраждали через прямі влучання російських снарядів.
Заклади освіти, де ще півтора роки тому лунав дитячий сміх, покинуті та потрощені обстрілами. За інформацією очільника Авдіївської МВА, в місті залишається лише один 12-річний хлопець із батьками, його шукають вже декілька місяців.
Стоїть й містоутворюючий для міста коксохімічний завод. В будівлі заводоуправління немає вікон, так само як й воріт на прохідній. В кам’яних трубах деінде можна побачити пробоїни від снарядів.
Нагадаємо, російські пропагандисти у червні 2023 року побували у західній частині міста Бахмут. Вони показали, як змінився район, який до відкритого вторгнення був найбільш густонаселеним. Саме тут точилися найзапекліші бої з російськими загарбниками, які перетворили район на суцільну руїну.