Є ще половина грошей: Підприємці з Донбасу можуть взяти грошову допомогу на купівлю с/г техніки


image
Фото з відкритих джерел

З грудня по квітень фермери та інші підприємці сходу отримали 123,5 млн грн допомоги в рамках програми FinancEast. І на неї ще можна податися. 

 

У грудні 2019 року Європейський Союз виділив 9,5 млн євро для допомоги мікро-, малому та середньому бізнесу на контрольованій частині Донбасу. Гроші можна взяти на погашення 50% кредиту для розвитку бізнесу. 

Проєкт передбачає придбання у лізинг або кредит сільськогосподарської техніки, обладнання і транспортних засобів, а також будівництво або реконструкцію приміщень. Гроші видають Ощадбанк, Укргазбанк та “ОТП Лізинг”.  

За перші чотири місяці в рамках програми FinancEast ЄС допоміг частково виплатити 70 кредитів. Так, Ощадбанк видав 66,5 млн грн на фінансування 24 проєктів, з яких Євросоюз компенсував 32 млн грн. “ОТП Лізинг” видав 43 кредити на 176,5 млн грн, з яких ЄС повернув 91,5 млн грн. 

За підрахунками аналітиків програми, інвестиційних проєктів з Луганщини зараз у них більше —  58%, а з Донеччини відповідно – 42%.

Якщо рахувати за курсом євро на 5 травня 2020 року, від загального обсягу гранту ЄС залишилось понад 123,7 млн грн. Це практично половина від початкової суми.

Підприємці з Донбасу ще можуть розраховувати на грошову допомогу на розвиток справи. Для цього треба звертатися до регіональних відділень банків-партнерів. Детальні умови кредитів є на сайті кожного з банків:

Зазначається, що програма триватиме до 2022 року, але може завершитись раніше, якщо будуть вичерпані усі гроші, надані ЄС.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: