За 2 місяці скоротять всіх працівників палацу культури “Часівоярського вогнетривкого комбінату”, окрім директора. Підприємство більше не хоче утримувати будівлю та платити зарплатню співробітникам. Журналісти Вільного радіо розібралися як склалася така ситуація та чи можна ще врятувати осередок культури.
Про ситуацію, що склалася, Вільному радіо розповіла директорка палацу культури Катерина Бубнова. Вона підтвердила: адміністрація ПАТ «Часівоярський вогнетривкий комбінат» дійсно видала наказ від 1 вересня про повне скорочення штату свого палацу культури (ПК).
“Я вже ознайомила співробітників ПК про те, що вже є наказ про скорочення штату. За законом ми відпрацьовуємо ще 2 місяці. І якщо нас за цей час не забирає місто, то комбінат просто закриє палац культури”, — каже директорка закладу.
Всього тут працюють 9 співробітників: технічний персонал, завгосп, художник, 2 керівника колективів, зберігач фондів музею і сама директорка.
Комбінат вже відмовляється, а місто ще не забирає
За словами директорки закладу культури, ця історія тягнеться вже давно.
“Вогнетривкий комбінат не в змозі утримувати Палац культури. Тут великі витрати на комунальні послуги. Тому постало питання про передачу нас міській раді, як комунального закладу міста. Про це отримав повідомлення й в.о. міського голови, і було звернення на сесії міськради до депутатів від ініціативної групи мешканців міста. Це питання розглянули, звернулися письмово до керівництва комбінату, просили передати ПК на баланс міста, але на цьому все й загуло”, — так розповідає про розвиток подій навколо Часівоярського ПК його директорка.
На сторінці виконуючого обов’язки міського голови Сергія Чауса в соцмережі ми знайшли лист від 31 липня до акціонерів ПАТ “ЧВК” з проханням передати будівлю на баланс Часівоярської міськради.
Представник ПАТ “ЧВК” Андрій Онищук так прокоментував ситуацію навколо скорочення працівників палацу культури:
“Якби місто звернулося, щоб передавали… Але місто й не звертається, а треба ж цим займатися. Є міський голова, два зами, нехай займаються. Хтось має ініціювати цей процес. Піти до адміністрації, вести перемовини, договір готувати для передачі. Але цим ніхто не займається, нажаль. Написали листа? Ну і що? Закриється палац культури через 3 місяці, і хтось згадає про той лист? Хіба так питання вирішуються? До листа ноги потрібні”, — каже в коментарі Вільному радіо Андрій Оніщук.
Зараз в гуртках Палацу культури займається близько 250 людей
Якщо міськрада не домовиться з керівництвом ПАТ “Часівоярський вогнетривкий комбінат”, то доведеться закрити гуртки, де зараз займаються понад 250 людей, більшість з яких діти.
“Якщо Палац культури закриється, то дітям буде ніде розвиватись — ані співати, ані танцювати, ані малювати. Ми проводимо всі державні свята, які є в календарі, всі міські свята. Тут виступають всі гості, які приїжджають: ансамблі пісні та танців, Збройних Сил, Нацгвардії, Охорони генерального штабу. Сюди приїжджає цирк, вистави. Все це відбувається або в нашій великій залі, або на площі біля Палацу”, — розповідає директорка БК.
Зазначимо, в Палаці культури працюють: зразковий шоу-балет “Дюнола” та зразковий театр моди “Шарм”, студія танцю “Анабель”, художнє відділення школи мистецтв, ізостудія “Мальви”, вокальний ансамбль “Чар-зілля”, доросла та дитяча студії сольного співу, гурток витинанки.
Також тут є спортзал, в якому займаються волейболісти, а взимку ще й футболісти та легкоатлети. Крім того, в будівлі є картинна галерея та унікальний промисловий історико-краєзнавчий музей. В музеї 8 залів з понад 6 тис експонатів, більшість з яких рідкісні.
“Тут у нас постійно екскурсії дітей. Військовослужбовці як хтось на ротацію приїжджає, всі намагаються потрапити сюди й захоплюються, що в такому маленькому містечку є така краса”, — зазначає директорка палацу культури.
Поки що дітей записують в гуртки. Їм ще не повідомляють, що за 2 місяці двері ПК можуть перед ними зачинитися назавжди.
“Діти почали приходити після жорсткого карантину, ми так довго чекали на цей момент, і ось таке”, — каже Катерина Бубнова.
Ініціативна група батьків, чиї діти займаються в колективах в цьому Палаці культури, готує звернення до виконкому. Батьки хочуть, аби при виконкомі створили комісію, яка б прорахувала видатки та зробила б все, щоб не дати будинку культури зачинитися. Причому це питання треба врегулювати до початку опалювального сезону.
“Якщо ми в опалювальний сезон зайдемо без опалення, ми просто зиму не вистоїмо. І діти підуть на вулицю. Будівля величезна, її треба обігрівати, дивитися за нею”, — пояснює директорка.
За інформацією Катерини Бубнової, всі витрати на утримання Палацу культури та його персоналу складають близько 2 млн грн на рік.
Вільному радіо не вдалося зв’язатися з в.о. голови Часівоярської міськради за час підготовки матеріалу. Коли ми отримаємо коментар від голови міста, то доповнимо цей матеріал.
Читайте також: