“Скарби” Донеччини зібрали на одній карті. Хто їх видобуває та чим багаті наші надра (фото)


image
Фото: Вільне радіо

24 жовтня Держгеокадастр додав на публічну кадастрову карту дані про надра, які використовують по всій території України. Журналісти Вільного радіо проаналізували що там вказано про Донеччину.  Виявляється, Укрзалізниця теж має надра в оренді, а деяких кар’єрів, на яких ми бували, там немає. Детальніше читайте в матеріалі.

 

На публічній кадастровій мапі України з’явився новий пункт в розділі “Шари”. Відтепер будь-хто може подивитись які корисні копалини знаходяться буквально під його ногами та хто їх добуває.

“Скарби” Донеччини зібрали на одній карті. Хто їх видобуває та чим багаті наші надра (фото)

Для того, щоб дізнатись про надра свого регіону достатньо навести курсор на сірий квадрат з трьома шарами у верхньому правому куті і обрати останній пункт “Геонадра (спец. дозволи)”. Кожне рожеве коло — це родовища, свердловини і колодязі для видобутку води, а рожева територія — інші корисні копалини.

“Скарби” Донеччини зібрали на одній карті. Хто їх видобуває та чим багаті наші надра (фото)

Тут ви можете побачити де в Донецької області є вугілля, вода, гіпс, пісок, глина, граніт, сієніт, граносієніт, базальт та навіть газ. На мапі показуються ще й ті фірми, які мають дозвіл на видобуток різних копалини навіть на окупованій території. Ці договори підписували ще до початку збройного конфлікту на Донбасі. Важливо те, що ви можете подивитись коли оформили оренду конкретної ділянки і оцінити як скоро вона буде вільною. 

“Скарби” Донеччини зібрали на одній карті. Хто їх видобуває та чим багаті наші надра (фото)

Є й інші цікавинки. Наприклад, тут можна побачити, що Укрзалізниця  видобуває на Донеччині граніт.

А найбільше ресурсів Донеччини видобувають такі компанії як КП “Компанія “Вода Донбасу” (має більше сотні родовищ для постачання води) і ТОВ “Надра Юзівська” (займається видобутком газу). Останнє підприємство в 2013 році підписало договір на видобуток сланцевого та природного газу, метану та нафти на 50 років. Для видобування їм виділили 7886 км². Це майже третина площі всієї області.

Однак, і у таких великих підприємств є конкуренти. Ми склали список усіх фірм, які мають дозвіл на видобуток копалин та користування родовищами на Донеччині. Щоб подивитись компанії по кожній окремій галузі — натисніть на неї. 

Вода
1. ДП “ДОНЕЦЬКА ВУГІЛЬНА ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ” — 5 родовищ; 2. ПАТ “ВЕЛИКОАНАДОЛЬСЬКИЙ ВОГНЕТРИВКИЙ КОМБІНАТ” — 1 родовище; 3. СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКЕ ТОВ “ДОНЕЦЬКА ПТАХОФАБРИКА” — 7 родовищ; 4. ПЕРШОТРАВНЕВЕ РАЙОННЕ КП “ВОДХОЗ” — 7 родовищ; 5. ТОВ “АЗОВМІНВОДИ” дозвіл закінчився в 2017 році — 1 родовище; 6. ПАТ “МАРІУПОЛЬСЬКИЙ МЕТАЛУРГІЙНИЙ КОМБІНАТ ІМЕНІ ІЛЛІЧА” — 3 колодязі; 7. КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО “КОМПАНІЯ “ВОДА ДОНБАСУ”: Новоазовський район — 6 родовищ Тельманівський район — 2 родовища Амвросіївський район — 5 родовищ Амвросіївський район — 9 родовищ Старобешевський район — 12 родовищ Докучаєвськ — 4 родовища Костянтинівський район — 9 родовищ Бахмутський район — 27 родовищ Краматорський район — 6 родовищ Слов’янський район — 28 родовищ 8. ПАТ “ДОНБАСЕНЕРГО” — 9 родовищ 9. ПАТ “КОМСОМОЛЬСЬКЕ РУДОУПРАВЛІННЯ” (старобешевський район) — 1 родовище 10. ПАТ “ДОКУЧАЄВСЬКИЙ ФЛЮСО-ДОЛОМІТНИЙ КОМБІНАТ” — 2 родовища 11. ПП “Р.В.Ц.” — 4 родовища 12. ПАТ “ДОНЕЦЬКСТАЛЬ” – МЕТАЛУРГІЙНИЙ ЗАВОД” (договір закінчився в квітні) — 5 родовищ 13. ТОВ “ДТЕК ДОБРОПІЛЛЯВУГІЛЛЯ” (договір до квітня 2019 року) — 2 родовища; 14. ПАТ “НОВОКРАМАТОРСЬКИЙ МАШИНОБУДІВНИЙ ЗАВОД” — 8 родовищ 15. ПАТ “ЕНЕРГОМАШСПЕЦСТАЛЬ” — 3 родовища 16. ВАТ “ЛИСИЧАНСЬКА СОДА” — 3 родовища 17. ДП СЛОВ’ЯНСЬКА ГГРЕС ЗАТ “УКРПРОФОЗДОРОВНИЦЯ” — 3 родовища 18. КП МИКОЛАЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ “СЕРВІСКОМУНЕНЕРГО” — 5 родовищ ОБЛАСНЕ КП “ДОНЕЦЬКТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО” — 3 родовища
Газ
1. ТОВ “НАДРА ЮЗІВСЬКА” 2. ПП “ЗАХІДБУДІМПЕКС”
Сіль
1. ДП “Артемсіль”
Вугілля
1. ДП “ДОНЕЦЬКА ВУГІЛЬНА ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ” 2. ДП “ШАХТОУПРАВЛІННЯ “ПІВДЕННОДОНБАСЬКЕ №1” 3. ДП “ШАХТА “МОСПІНСЬКА” 4. ДП “ШАХТАРСЬКАНТРАЦИТ” 5. ДП “МАКІЇВВУГІЛЛЯ” 6. ПАТ “ДТЕК ШАХТА КОМСОМОЛЕЦЬ ДОНБАСУ” 7. ТОВ “ШАХТА “РАССВЕТ-1” 8. ДП “ШАХТА “ПУТИЛІВСЬКА” 9. ПАТ “ШАХТОУПРАВЛІННЯ “ПОКРОВСЬКЕ” 10. ДП “АРТЕМВУГІЛЛЯ” 11. ДП “ОРДЖОНІКІДЗЕВУГІЛЛЯ” 12. ДП “ТОРЕЦЬКВУГІЛЛЯ”
Глина
1. ТОВ “ЮМДЖИ КАОЛІН” 2. ТОВ “КЕРАМІК-АРТ” 3. ПАТ “ЧАСІВОЯРСЬКИЙ ВОГНЕТРИВКИЙ КОМБІНАТ” 4. ТОВ ОБ`ЄДНАННЯ “ШАХТОБУД”. Зазначимо, в Шахівській та Андрівській ОТГ Донеччини також видобуває глину ПРАТ “Vesko” та ПРАТ “Огнеупорнеруд”, з холдингів Рината Ахметова. Однак їх на карті ми не знайшли.“Скарби” Донеччини зібрали на одній карті. Хто їх видобуває та чим багаті наші надра (фото)
Пісок
1. ПАТ “КРАСНОПОЛЯНСЬКИЙ ПІЩАНИЙ КАР`ЄР”
Граніт
1. АТ “УКРАЇНСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ” 2. ПАТ СТАРО-КРИМСЬКИЙ КАР`ЄР 3. ТОВ “СОЦІАЛЬНЕ ВІДРОДЖЕННЯ ДОНБАСУ”
Сієніт
1. ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО СТАРО-КРИМСЬКИЙ КАР`ЄР
Граносієніт
1. ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “ХАРАТАШ” 2. ТОВ “ТЕЛЬМАНІВСЬКИЙ ГРАНІТ”
Граносієніт
1. ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “ХАРАТАШ” 2. ТОВ “ТЕЛЬМАНІВСЬКИЙ ГРАНІТ”
Базальт
1. ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “ДАНКО-БАЗАЛЬТ”
Гіпс
1. ТОВ “СІНІАТ” 2. ТОВ “КНАУФ ГІПС ДОНБАС”

Зазначимо, згідно з українським законодавством, надра є виключною власністю народу України і надаються тільки у користування.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: