Під час війни парафіяни Православної Церкви України з Бахмута продовжують ходити на служби до канонічного храму Святого Феодора Стратилата. Щодня тут збираються віряни, щоб помолитися за свою країну та її захисників, за український народ, його перемогу та повернення миру в Україну. Наразі їхній настоятель отець Сергій захищає країну. Однак зв’язок зі своїми парафіянами весь час підтримує.
“Настоятель храму наразі в Києві. Але ж деякі парафіяни залишилися в місті. Люди збираються в храмі і читають акафісти та молитви. Читають молитви і за новоприставлених українців, які загинули від рук ворога”, — розповідає журналістам Вільного радіо дружина настоятеля храму Святого Феодора Стратилата Оксана Судак.
Жінка священника зазначає, храм працює щодня.
“Якщо є потреба, парафіяни служать самі або ж ми запрошуємо священика греко-католицької церкви чи священика з іншої парафії ПЦУ. Нещодавно в нашому храмі проходила служба греко-католицької громади”, — уточнює Оксана Судак.
Дружина настоятеля вважає, можливо, цьогоріч їм вдасться домовитися зі священиком іншої парафії Донецької області, щоб на Великдень провести службу або молебень і освятити паски.
Оксана Судак додає, зараз до храму ходить небагато людей. Адже на час війни деякі парафіяни евакуювалися з міста. Однак в тому ж підвальному приміщенні, де знаходиться храм Святого Феодора Стратилата м.Бахмута, розташований гуманітарний центр “Бахмут Український”.
“Люди, які приходять до гуманітарного центру, заходять помолитися і до нашого храму. Наразі його відвідують близько 20 віруючих. Думаю, що на Великдень, скоріше за все, там будуть люди”, — розповідає дружина настоятеля храму.
Оксана Судак зазначає, парафіяни та волонтери “Бахмута Українського” — друзі і партнери. Саме ця громадська організація виділила приміщення для облаштування їхнього храму.
“Ми допомагаємо одне одному. Вони надають гуманітарну допомогу нашим парафіянам та приходять до храму помолитися. Наші люди, в свою чергу, допомагають волонтерам — працюють в їхньому центрі. Так і тримаємося”, — розповідає дружина священика.
Оксана Судак розповідає, під час війни громада парафіян їхнього храму поповнилася віруючими з інших українських міст. Так, люди приходять до гуманітарного центру за допомогою. В цьому ж приміщенні вони мають змогу зайти до храму, який розташований поряд, щоб помолитися.
“Я думаю, що вони є. Думаю, що в нашому храмі моляться люди і з інших міст. Я зараз не можу сказати, скільки їх. Але думаю, що вони є”, — розмірковує дружина настоятеля храма.
Отець Сергій весь час перебуває на дистанційному зв’язку зі своїми парафіянами.
“В нашій групі отець Сергій постійно викладає відео, де він, коли в нього видається можливість, править служби в інших храмах. Читає акафісти за перемогу і служби літургії служить”, — додає дружина священика.
https://www.facebook.com/100050124557000/videos/973749860176610
Додамо, храм Святого Феодора Стратилата Донецької Єпархії — це єдиний в Бахмуті та Бахмутському районі канонічний храм ПЦУ. Він почав працювати з листопада 2018 року. До вторгнення Росії в Україну щонеділі та в церковні свята Божі служби в храмі правив священник ПЦУ отець Сергій.
Цей єдиний у Бахмуті храм Православної Церкви України знаходиться у підвалі багатоповерхівки. Однак підвальне приміщення не стало завадою для її парафіян. І до сьогодні вони ходять до храму молитися за свою країну, український народ та захисників України.
Нагадаємо, раніше в матеріалі спецпроєкту “Релігія єднає” журналісти Вільного радіо розповідали про історію подружжя з Бахмута, яке об’єднала віра — настоятеля храма Святого Феодора Стратилата отця Сергія та його дружини Оксани Судак.
Читайте також: