ЄСПЛ зобов’язав Росію не допустити страти захисника Маріуполя з Марокко. Але Кремль більше не виконує рішення Суду
Європейський суд з прав людини зобов’язав Росію вжити заходів, аби у т.з. “ДНР” не стратили іноземця Брагіма Саадуна. Він воював у складі ЗСУ та здався в полон росіянам. До марокканця вимагають ставитись відповідно до міжнародного права. Однак Росія вже кілька місяців не бере до уваги рішення ЄСПЛ.
Вимогу до Росії не допустити винесення смертного вироку для Брагіма Саадуна опублікували на сайті ЄСПЛ.
У рішенні йдеться, що Росія зобов’язана гарантувати полоненому гідні умови утримання та медичну допомогу.
В Суді закликали Росію протягом двох тижнів надати інформацію щодо дій, які вона вжила у справі Саадуна. Україну також попросили надати всю необхідну інформацію щодо цієї справи в той самий термін.
13 квітня 2022 року російські ЗМІ повідомили, що 1026 бійців ЗСУ здалися в полон окупантам у Маріуполі. Серед військових був і 21-річний Саадун, якого пропаганда окупантів назвала “найманцем”.
З того часу хлопця разом з іншими полоненими тримають на окупованій території. Їм закидають “примусове захоплення влади”, “участь у бойових діях” та “сприяння терористичній діяльності”.
9 червня самозваний “суд ДНР” “засудив” Брагіма Саадуна та ще двох громадян Великої Британії до смертної кари.
Однак батько хлопця стверджує, що той має українське громадянство, тож до нього слід ставитись як до військовополоненого.
Зазначимо, країна-агресорка ухвалила рішення не виконувати рішення ЄСПЛ з 15 березня. Це рішення у Кремлі пояснюють виключенням Росії з Ради Європи через відкриту війну проти України.
Нагадаємо, напередодні в Генштабі ЗСУ наголошували, що всі іноземці та особи без громадянства, які беруть участь у бойових діях на території України, підписали контракт зі Збройними силами, тож відповідно до міжнародних норм, на них поширюється правовий статус комбатантів. Тобто вони можуть розраховувати на поводження з ними як з військовополоненими у разі потрапляння в руки ворога.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.