Євросоюз надасть понад 5 млн євро допомоги Донбасу


image
Фото з відкритих джерел

Європейський союз спрямує додаткові кошти на поліпшення ситуації на сході України. Загалом на потреби регіону виділять більш як 5 мільйонів євро.

 

Про це повідомляють у прес-службі Представництва ЄС в Україні.

Зазначається, що 3 млн 200 тис євро отримає Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ. Разом з цими грошима сума підтримки Місії складе 52 млн євро.

Також Євросоюз надасть 1 млн євро на підтримку соціального захисту на сході України.

Крім того, додаткові кошти будуть спрямовані на відбудову сучасного ЦНАПу в Станиці Луганській. Це забезпечить доступ людей до адміністративних послуг, як цього вимагає реформа децентралізації.

Ще 1 мільйон євро піде на підтримку стійкості перед небезпеками в районі Азовського моря. Ці гроші скерують на поліпшення надійності та доступності інформації про цей регіон, а також про його потреби.

У представництві ЄС додають, що від початку війни на Донбасі вони надали Україні понад 760 млн євро. З цих коштів половина пішла на гуманітарну допомогу. Загалом з 2014 року Євросоюз спрямував в Україну понад 15 млрд євро у вигляді грантів та пільгових позик.

Нагадаємо, у зв’язку з загостреною ситуацією на сході України міжнародні донори виділяють кошти на її стабілізацію. Так, в листопаді 2019 року в уряді Фінляндії повідомили про готовність надати Україні 600 тис євро грошової допомоги. Ці гроші мають піти на гуманітарне розмінування Донбасу. Тоді ж Рада міністрів Австрії ухвалила рішення виділити 500 тис євро Міжнародному комітету Червоного хреста і ще стільки ж  – регіонам Донбасу, які перебувають у кризовому стані.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: