Підтримати
Зображення до посту Ймовірні зрадники та колаборантка: правоохоронці оголосили підозри посадовцям з Донеччини та Луганщини
Фото: з відкритих джерел

Правоохоронці розслідують факти переходу на бік окупантів десятків посадовців з Донецької та Луганської областей. Ми знайшли судові рішення щодо двох депутатів Маріупольської та однієї депутатки Сватівської міськради та розповімо про обранців, які, ймовірно, зрадили країну.

 

Двох депутатів Маріупольської міськради відправлять під варту

Журналісти Вільного радіо знайшли судові рішення щодо двох обранців Маріупольської громади, яких підозрюють у державній зраді. Імена фігурантів ми звірили із повістками, які публікували в загальнодержавній газеті “Урядовий кур’єр”.

Одна із фігуранток — Вікторія Калачова. Вона ㅡ депутатка від партії “Опозиційна платформа — за життя”. Вікторія керувала маріупольським підрозділом громадської організації Наталії Королевської “Національна платформа “Жінки за мир”. Жінка ㅡ підприємиця, їй належать кілька фірм, пов’язаних з модою, красою та розвагами.

Слідчі встановили, що жінка стала співпрацювати з окупантами та погодилася стати т.з. “заступницею голови адміністрації Маріуполя”. Для підтвердження наводять відео, яке публікувало російське державне видання ТАСС, де фігурувала депутатка. Ми знайшли це відео. На ньому Вікторія Калачова ще у квітні заявляла, що в Маріуполі проведуть “найголовніший патріотичний захід” — парад “безсмертного полку” на 9 травня.

Ймовірні зрадники та колаборантка: правоохоронці оголосили підозри посадовцям з Донеччини та Луганщини 1

Такі дії правоохоронці кваліфікували як “Державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану”. Жовтневий районний суд Дніпра дозволив правоохоронцям затримали Вікторію Калачову, як тільки буде можливість, та помістити її під варту в рамках запобіжного заходу.

Ім’я другого фігуранта нам дізнатися не вдалося. Але відомо, що він у 2020 році був також обраний депутатом Маріупольської міськради від “ОПЗЖ”. 

Слідчі запевняють, що він після 24 лютого встановив зв’язок із представниками РФ та допомагав їм. Зокрема, на початку травня він начебто брав участь під час незаконного голосування за т.з. “голову адміністрації Маріуполя”. А згодом його самого призначили “заступником голови адміністрації Маріуполя”.

Жовтневий суд Дніпра також дозволив правоохоронцям затримати підозрюваного та відправити під варту без можливості внести заставу.

Обом депутатам за статтею “Держзрада” загрожує 15 років тюрми або навіть довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

 

Голова Сватівської райради проміняла посаду на “радника на громадських засадах ЛНР”

Ще одна депутатка в переліку підозрюваних у держзраді — це уродженка Тарасівки Сватівського району Людмила Русанова. Її ім’я ми також звірили із повісткою на “Урядовому кур’єрі”. 

Ще у 2020 році посадовицю обрали у райраду, а вже на сесії депутати проголосували за неї як за нову голову Сватівської районної ради. Ім’я жінки фігурує також на офіційному сайті Сватівської райради. На головній сторінці відвідувачі одразу бачать звернення Русанової, в якому вона каже:

Основними принципами, якими керуються посадові особи районної ради, є народовладдя, законність, гласність, поєднання місцевих і державних інтересів”.

Слідчі запевняють, що жінка також вступила у змову із представниками РФ, адже не хотіла втрачати посаду. Вона залишилася на окупованій території та начебто прийняла пропозицію представників т.з. “ЛНР” стати “радником виконуючого обов’язки голови адміністрації Сватівського району ЛНР”, а згодом і самою “в.о. голови адміністрації”.

Ймовірні зрадники та колаборантка: правоохоронці оголосили підозри посадовцям з Донеччини та Луганщини 2

На сайтах сепаратистських ЗМІ можна знайти публікації про те, що Людмила Русанова наче вже отримала “паспорт ЛНР”.

Згідно із судовими документами, Людмилу Русанову підозрюють не у “Державній зраді”, а у “Колабораційній діяльності”, за якою їй загрожує максимум до 15 років тюрми.

Наразі слідчі проводять спеціальне досудове розслідування. Якщо жінка потрапить на підконтрольну територію, її можуть затримати й обрати запобіжний захід.

Нагадаємо, на новоокупованих територіях залишилися деякі українські посадовці, які перейшли на бік окупантів та співпрацюють з ними. Наприклад, нещодавно ми писали про секретаря селищної ради на Луганщині, яка після приходу “руського миру” стала “заступницею голови адміністрації Новопсковського району”.

А до цього ми зібрали перелік з 9 рятувальників ДСНС, які стали працювати в т.з. “МЧС ДНР”, а також повідомляли про нову “очільницю “пенсійного фонду ДНР”.

Читайте також:


Завантажити ще...