Із “Безсмертним полком” та маками. У Бахмуті відзначили 74-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні


image
Фото: Вільне радіо

Сьогодні, 9 травня, у Бахмуті біля Пагорба Слави місцеві жителі зібралися, щоб згадати подвиг своїх рідних та співвітчизників.

 

У період з 1941 до 1943 року у Бахмуті (тоді Артемівськ, — ред) загинули більше 30 тисяч військових та 14 тисяч мирних жителів. Наразі у Бахмуті лишилося 13 ветеранів Другої світової війни.

Вже після покладання квітів, на захід прийшли люди з фотографіями своїх рідних, які були учасниками Другої світової війни. Багато фото були прикрашені радянськими нагородами, а в кутку фотографій був надпис “Бессмертный полк”. Люди з фотографіями скандували: “Спасибо деду за победу”.

У Бахмуті відзначили 74-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

 

Зазначу, акції “Безсмертний полк” зараз сприймають неоднозначно. Серед іншого – через історію походження цього маршу.  Адже “безсмертний полк” – це акція росіян. Саме вони вперше провели її в 2012 році. Згодом марш зробили загальноросійським. Однак щороку журналісти виявляють, що багато людей в ході не знають хто зображений на їхніх фото, а після заходу транспоранти знаходять на смітниках. Тобто, у Росії «Безсмертний полк», як і раніше, залишається одним із важливих елементів так званого «победобесия» – культу перемоги у німецько-радянській війні, спрямованому на мілітаризацію суспільства та, зокрема, підживлення ідеї «русского мира».

Ба більше, хода, яка колись розпочиналась як «некомерційна, аполітична та недержавна ініціатива», впродовж останніх кількох років набрала більш офіційного змісту і нині фінансується, зокрема, з російського держбюджету.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: