Бахмутяни про парламентські вибори
Фото: з відкритих джерел

21 травня Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України. Тож 21 липня українці ймовірно обиратимуть новий парламент. Ми вирішили запитати у жителів Бахмута, які вибори для них важливіші — президентські чи парламентські.

 

“Мені по барабану, який президент. Це така нісенітниця. Треба простіше жити”, — говорить Раїса.

“Парламентсько-президентська республіка. В основному все вирішує парламент, а у президента свої функції”, — розповідає переселенка з Горлівки Валентина.

“У нас парламентсько-президентська республіка, тому я думаю, що парламентські. Я вважаю, що у нас в країні зараз чесні вибори проходять. Я піду голосувати. Це не Росія”, — говорить мешканець Бахмута Юрій.

“Президентські були вирішальні, парламентські теж свою лепту вносять”, — говорить бахмутянка Олена.

“Я вважаю, що важливі і ті, і ті, тому що у нас не президентська форма правління, а президентсько-парламентська”, — розповідає Григорій.

Бахмутяни про парламентські вибори

З 11 опитаних мешканців міста, п’ятеро відповіли, що не знають, які вибори важливіші, троє відповіли, що важливіші парламентські вибори, та ще троє – що президентські.

Зазначимо, Україна – парламентсько-президентська республіка. Тобто, Верховна Рада подекуди впливовіша за президента. Сам він не ухвалює законів та не завжди може призначати людей на ключові пости в державі.

Соціологічна група “Рейтинг” в період з 29 травня до 3 червня 2019 року проводила дослідження серед українців щодо їх політичних вподобань. Так, лідером електоральних симпатій є партія «Слуга народу». Прохідний бар’єр, за даними соціологів, долає також «Опозиційна платформа – За життя», «Європейська Солідарність», «Батьківщина» та «Голос». Детальніше про них читайте тут.

Крісла у парламенті 9 скликання розділять представники тих партій, які подолають бар’єр у 5% голосів українців. Ще половину Ради складуть обранці в мажоритарних округах.

Нагадаємо, конституційність рішення Зеленского про розпуск ради зараз розглядають в Конституційному суді.

“Що таке початок виборчої кампанії? Це підготовка до виборів. Правове значення мають тільки вибори. Ніякі висування чи засування кандидатів, тільки вибори. Деякі депутати одразу ставлять питання: “а витрачені гроші?”. Все це немає ніякого значення”, — говорить голова правління центру політико-правових реформ Володимир Коліушко в коментарі мережі Опора.

Як пояснив експерт, якщо Конституційний суд винесе рішення про незаконність указу Зеленського до 21 липня 2019 року, вибори не відбудуться.

При цьому, голова Центральної виборчої комісії говорить протилежне: жоден суд вже не може скасувати волевиявлення 21 липня.

Читайте також:

 


Завантажити ще...