Підтримати
Як доїхати на Донбас?
Фото: Вільне радіо/Олександр Червоненко

Щоб проїхати у прифронтове Гладосове пропонують хіба що танк, а з Опитного до Авдіївки везе лише безкоштовний автобус по четвергах. З початку збройного конфлікту на Донбасі зруйнована чимала частина транспортної інфраструктури. Журналісти Вільного радіо зібрали дуже детальну інформацію про те, куди все ж можна доїхати на Донбасі.

 

Залізничне сполучення

До війни на Донбасі налагодили широку мережу залізничного та авіатранспорту. Однак, велика частина її зруйнована війною.

Ситуацією на Донбасі скористались мародери та почали масштабно викрадати рейки. Наприклад, у Волновасі викрадачі кілька разів демонтували рейки і здавали їх на металобрухт, а за вилучені гроші вже навіть встигли купити КАМАЗ, щоб мати можливість красти більше. Однак 30 листопада правоохоронці їх затримали.

 

Наразі крайні точки залізничного сполучення на Донеччині базуються у Бахмуті,  Костянтинівці, Покровську та Маріуполі.

Наразі залізничні сполучення з підконтрольною частиною сходу країни поступово відновлюються.

Так на Лисичанському напрямку курсують потяги:

  • Лисичанськ — Київ — Лисичанськ (через день, по парних з Києва, непарних з Лисичанська)
  • Лисичанськ — Ужгород — Лисичанськ (щоденно)
  • Лисичанськ — Дніпро — Лисичанськ (щоденно)
  • Лисичанськ — Хмельницький — Лисичанськ (щоденно з 28 жовтня)

На Костянтинівському напрямку:

  • Костянтинівка — Київ — Костянтинівка (щоденно 3 поїзди, один з них “Інтерсіті+”)
  • Костянтинівка — Івано-Франківськ — Костянтинівка (по непарних з Костянтинівки та парних з Івано-Франківська)
  • Костянтинівка — Одеса — Костянтинівка (щоденно)

У Бахмутському напрямку:

  • Бахмут — Харків — Маріуполь (по непарних)
  • Бахмут — Львів — Бахмут (щодня)

На Маріупольському напрямку:

  • Маріуполь — Харків — Бахмут (по парних)
  • Маріуполь — Київ — Маріуполь (щоденно 2 потяги)
  • Маріуполь — Львів — Маріуполь (щоденно)
  • Маріуполь — Одеса — Маріуполь (по непарних з Маріуполю та парних з Одеси)

Та на Покровському напрямку:

  • Покровськ — Київ — Покровськ (щоденно 2 потяги, один з них “Інтерсіті+”)
  • Покровськ — Дніпро — Покровськ (щоденно крім середи)
  • Покровськ — Харків — Покровськ (щоденно)

5 изображений сжатоby 25,6 KB ( 5.0% )

Нагадаємо, з 30 вересня відновив свій маршрут нічний експрес Київ — Лисичанськ. Відновлення поїздів у Лисичанському напрямку дає можливість деяким людям зручно та вчасно перетинати КПВВ Станиця Луганська.

 

Читайте також: 9 грудня “Укрзалізниця” скасувала сполучення Костянтинівка — Харків. Залізничники вирішили, що потяг нерентабельний.

 

В Костянтинівці з потягу зустрічають “таксисти” які нелегально підвезуть в Бахмут до КПВВ “Майорськ” за “символічну” плату — 600 грн. В той час як легальні, відповідно тарифам за таку поїздку, візьмуть близько 300-400 грн.

Такі ж “бомбили” таксують і на бахмутській автостанції. Вони за 50 гривень готові підвезти людей до контрольно-пропускного пункту. Так як поруч же, регулярно відправляється автобус “Бахмут — КПВВ “Майорське”, проїзд на якому коштує 30 гривень.

Наскільки зручно добиратись місцевим

“Проблема на території Донецької області в тому, що коли приїжджаєш, тобі потрібно стояти в черзі, щоб купити  білет на автобус. Дуже добре, коли ти приїхав, а автобус вже стоїть і готовий їхати. Але таке буває не часто. Тоді тобі потрібно пропустити автобус та чекати наступний”, — розповів Вільному радіо студент одного з Київських вишів Олександр.

Крім того, Олександр зазначив, що через те, що між населеними пунктами бувають блокпости, дорога може бути ще довше.

Інша жінка з Горлівки, яка регулярно подорожує по Україні розповідає:

“Я подорожую з сестрою, і я вважаю, що транспортний зв’язок дуже зручний. Від Бахмута автобус до Костянтинівки, а звідти у будь-яку точку країни. Коли ми повертаємось до Костянтинівки чи Бахмуту, то ми без перешкод встигаємо перетнути лінію розмежування”.

Але, деякі все ж не вважають сполучення з іншими регіонами України зручними.

“Приїжджає наприклад потяг ввечері, потрібно десь залишитись на півтори доби, а це вже зайві витрати”, — скаржиться бахмутянка Інна Лагер.

Автобусні сполучення

З центральною, західною, північною та південною частиною країни, Донбас з’єднують автобуси. Вони регулярні, але й дорожчі. Наприклад, квиток з Бахмута до Харкова коштує 283 гривні.

При цьому, саме автобуси сполучають мешканців віддалених селищ із районними центрами чи містами. Автостанції або і великі автовокзали є майже у всіх містечках впритул до лінії розмежування.

По Донецькій області регулярні рейсові автобуси обслуговують пасажирів по кілометражу. Десь за 50 кілометрів між двома пунктами, квиток на автобус коштуватиме приблизно 60 гривень. Всю інформацію про напрями, маршрути та графік рейсових автобусів можна побачити на офіційному сайті автобусних сполучень.

5 изображений сжатоby 25,6 KB ( 5.0% )

Крім того, зараз в області на території, підконтрольній органам державної влади України, функціонує 15 автостанцій та 9 агентств з продажу квитків.

Як доїхати на Донбас? Як доїхати на Донбас?

Але в деякі населені пункти на підконтрольній території Донбасу ще з 2014 року не можуть доїхати регулярні автобуси. Так, без транспортного сполучення залишились близько 25 прифронтових населених пунктів. Серед них: Сизе, Старий Айдар, Щастя, Лобачеве, Лебединське, Черненко, Відродження та інші.

Про відсутність транспортного зв’язку з райцентрами Вільному радіо розповів керівник гуманітарної місії “Проліска” Євген Каплін:

“Зі своєї сторони ми написали звернення до Донецької ОДА, про відсутність транспортного сполучення в деяких населених пунктів, але отримали відповідь, що наразі немає коштів, для відновлення зв’язку.”.

Вирішують цю проблему по різному. Найчастіше, мешканці з прифронтових міст наймають авто і сплачують десь 400-500 гривень за одну людину, щоб виїхати в райцентр, і зняти пенсію.

Відновлювати транспортний зв’язок з прифронтовими населеними пунктами допомагають також волонтери Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Так, на початку листопада вони організували автобус, для мешканців Опитного, який прямує до Авдіївки. Зазначимо, раніше мешканці були вимушені йти пішки майже 7 кілометрів, тому що в місті немає своїх магазинів та медичного пункту, найближчі — в Авдіївці.

В 2018 році також з’явився ще один безкоштовний регулярний автобус, який прямує з прифронтового Черненко до Маріуполя. Маршрут організувала благодійна організація “ADRA Ukraine”.

“За 8 місяців роботи проекту, допомогу в доступі до життєво-важливих послуг — ринків, лікарням, аптекам, банкам, соціальним і адміністративним службам отримали майже 1,5 тис жителів “ізольованих” населених пунктів, розташованих в безпосередній близькості від лінії розмежування (5-ти кілометрова зона від лінії розмежування)”, — розповідає Вільному радіо координатор ADRA Ukraine, Максим Піган.

Та він зазначив, що перемовини з місцевою владою все ж дають результат. Так, з 1 березня майже в половині населених пунктів, які наразі знаходяться без транспортного сполучення, з’являться регулярні рейсові автобуси.

“З 1 березня ситуація суттєво зміниться. У нас скорочується кількість маршрутів, за рахунок того, що ,наприклад в Ясинуватському районі, ті маршрути які ми забезпечували своїми автобусами буде забезпечувати районна рада”, — розповів Максим Піган.

Зараз скористатись безкоштовним автобусом можна за таким графіком:

Луганська область

  • Старий Айдар – Геївка – Щастя + назад (2 рази на тиждень, вт-пт.)
  • Сизе – Болотене – Станиця-Луганська + назад (1 раз в тиждень, день за запитом)
  • Лобачеве – Щастя + назад (1 раз в тиждень, чт.)
  • Лопаскине – Новоайдар + назад (1 раз на місяць, день за запитом)
  • Оріхове-Донецьке – Кряківка – Новоайдар + назад (1 раз в тиждень, середа)
  • Кримське – Новоайдар + назад (2 рази на місяць, день за запитом)
  • 1 раз в тиждень (за попереднім запитом) виявляється транспортна допомога Попаснянському реабілітаційному центру для дітей з інвалідністю. Маршрут: Золоте-3 – Попасна + назад.

Донецька область

  • Відродження – Роти – Криничне – Воздвиженка – хут. Миронівський – Бахмут + назад (2 рази на тиждень, вт.-чт)
  • Піски-2 – Бахмут + назад (2 рази на місяць, день за запитом)
  • Невельському – Селидове + назад (2 рази на місяць, день за запитом)
  • Веселе – Кам’янка – Красногорівка – Новоселівка -2 – Очеретине + назад (1 раз в тиждень,  вівторок) + ті ж в Авдіївку ( п’ятниця)
  • Тарамчук – Парасковіївка – Мар’їнка – Курахово + назад (3 рази в місяць, день за запитом)
  • Славне – Мар’їнка – Курахово + назад (1 раз в тиждень,  вівторок)
  • Лебединське – Маріуполь + назад (2 рази на тиждень, вт.-пт)
  • Бердянське – Маріуполь (1 раз в тиждень, по середах)
  • ст. Південнодонбаська – Волноваха + назад (1 раз в тиждень,  четвер)
  • Пільне – Волноваха + назад (1 раз в тиждень,  четвер)
  • Черненко – Маріуполь + назад (2 рази на місяць, день за запитом)

Наразі більшість автобусів та потягів, які прибувають на кінцеві зупинки на Донбасі, розраховані на можливість вчасно перетнути лінію розмежування. Нагадаємо, що лінію розмежування можна перетнути по зимовому графіку з 8:00 до 17:00.


Завантажити ще...