Як голосують мешканці прифронтового Зайцевого та на якого Президента сподіваються виборці (Фото, відео)


image
Фото: Вільне радіо

Журналісти Вільного радіо побували на обох виборчих дільницях в смт Зайцеве. Голосувати на ці ДВК приїздять і місцеві, і мешканці населених пунктів поблизу.  Є в списках також люди з окупованих територій. Але, станом на 14:00 жоден з них не голосував.

 

Зайцеве знаходиться на лінії розмежування, раніше селище підпорядковувалось Горлівській міській раді. Зараз тут утворили військово-цивільну адміністрацію. Через ймовірну небезпеку і певні конфлікти з представниками окружної виборчої комісії, дільниці тут могло не бути, розповідає керівник ВЦА смт Зайцеве Володимир Весьолкін.

“Для мене це було принципово, щоб тут відбулися вибори. Показати всій країні, показати іноземним партнерам, що ми на лінії розмежування, 600-700 метрів і вже окопи бойовиків, ми провели вибори і все як у  Конституції прописано, так і робимо”, – зазначив Весьолкін в коментарі Вільному радіо.

У прифронтовому Зайцевому відбулися вибори Президента
Фото: Вільне радіо

На виборах Президента в Зайцевому облаштували 2 виборчі дільниці. Вони розмістились в одній будівлі, але на різних поверхах.

Щоб виборці прийшли на дільниці, у ВЦА навіть організували автобуси для навколишніх населених пунктів. На час зйомки приїздили голосувати з Майорська, Бахмутки та Жованки.

На вибори люди йдуть групами і по одному. Кілька десятків людей проголосували з самого ранку, інші запланували на день або вечір.  

У прифронтовому Зайцевому відбулися вибори Президента
Фото: Вільне радіо

Свого Президента люди обирають швидко. На дільниці не утворюється черг.

“Ми розпочали перше засідання о 7:15, перевірили усі наліпки,які робили заздалегідь по бюлетням, поліція нам все передала, все пройшло без ексцесів. Все розподілили і почали працювати. У нас дуже велика дільниця, але велика частина – на окупованій території. Тому у нас по списку більше 2 тисяч, а по факту побачимо”, – розповіла голова виборчої дільниці в Зайцевому Олена Черняк.

Ми запитали якого саме очільника держави хотіли б бачити для себе мешканці смт Зайцеве.

“ –  Треба обрати таку людину, яка могла б нами керувати, направляти.

Анна Сердюк: який курс підтримуєте, той, який ми зараз обрали чи співпрацю з Росією?

-Про це я поки що не думала. Я живу у Жованці і тут ми не бачимо ні Європи, ні Росії”, – розповіла мешканка Зайцевого.

“- Багато чого обіцяли, будемо чекати, сподіватися. Сподіваємося на краще, на те, що обіцяли, те і виконають.

Анна Сердюк: як Ви вважаєте, куди потрібно рухатися країні? У тому ж напрямку, що і зараз, чи потрібно шукати компроміс з Росією?

-Мені здається, треба шукати компроміс”, – вважає мешканешь Зайцевого Олександр.

У прифронтовому Зайцевому відбулися вибори Президента
Фото: Вільне радіо

На ці вибори в списки виборчих дільниць в Зайцевому також додали нові імена. 7 медиків-волонтерів змінили місце голосування, бо це найближчі ДВК до позицій.

“Ну, так як я сам зі Львова, а перебуваю тимчасово тут, то їхати до Львова, це виключати декілька днів зі свого перебування саме на лінії фронту. Поїхати немає можливості. Вирішив проголосувати на місцевій дільниці”, – розповідає один із волонтерів ASAP Роман Полійчук.

У прифронтовому Зайцевому відбулися вибори Президента 2019

https://www.youtube.com/watch?v=K9nyJ9TWS58&feature=youtu.be

Нагадаємо, голова виборчої комісії із Зайцевого вважає, що явка на їхніх дільницях буде низькою. Адже багато виборців у списках мешкають на непідконтрольній території.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: