Як голосують в палатці на території госпіталю в Часів Ярі (Фото, відео)


image
Фото: Вільне радіо

На вибори Президента 2019 для військових створили 80 спецдільниць. 65 з яких ㅡ в Донецькій області. Журналісти Вільного радіо спостерігали, як голосують у військовому госпіталі в Часів Ярі та розпитали, чого військові чекають від Верховного Головнокомандувача в наступні 5 років.

 

Спеціальну дільницю №000012 оформили в окремій палатці на території госпіталю. У списках тут ㅡ 180 виборців. Змінювати місце голосування самостійно їм не довелось. Адже списки подавав начальник госпіталю.

“На нашій дільниці голосує військовий склад, постійний і перемінний. Постійний особовий склад ㅡ це медичні працівники, фахівці управління нашої військової частини. Також голосують пацієнти двох відділень: госпітального та з хірургічного.

Анна Сердюк: В палаті хтось буде голосувати?

Ні, у нас всі мобільні”, ㅡ розповів голова ДВК Олег Марчук.

Військовий госпіталь на Донеччині вибирає Президента/Фото: Анастасія Шибіко, Вільне радіо
Військовий госпіталь на Донеччині вибирає Президента/Фото: Анастасія Шибіко, Вільне радіо

 

Голосують на спеціальній виборчій дільниці всі лише з паспортом. Надає його та називає прізвище для отримання бюлетеня навіть начальник, хоч вся виборча комісія ㅡ це його підлеглі. Командир госпіталю із своїм баченням особи Верховного Головнокомандувача визначився ще в першому турі. Не змінив думки і до цього дня голосування. Адже вважає: у Президента країни у стані війни має бути:

“Досвід і повага на міжнародній арені. Повинен зробити настільки сприятливі умови, щоб ті території, які зараз знаходяться в тимчасовій окупації наших агресорів, повернулися якнайшвидще. Щоб ми були одні-єдині”, ㅡ каже начальник 65 військового мобільного госпіталю Павло Пилипенко.

Військовий госпіталь на Донеччині вибирає Президента/Фото: Анастасія Шибіко, Вільне радіо
Військовий госпіталь на Донеччині вибирає Президента/Фото: Анастасія Шибіко, Вільне радіо

 

Серед виборців на цій дільниці чимало і жінок-армійців. Катерина Шпетна ㅡ одна з них. Каже: ретельно вивчила програму кандидатів, тож впевнена у правильності свого вибору.

“Я вивчила програму кандидата, за якого сьогодні голосувала, і думаю, що його дії та бачення співпадають з моїми. Я бачу цю людину Головнокомандувачем (Верховним, – ред) Збройних сил України.

Анна Сердюк: Як щодо гендерної політики в армії? Як вважаєте, вона має змінюватись, розвиватись і т.д.?

Особисто моя думка, що це якийсь крок вперед у розвитку відносин до жінок у Збройних силах. Це робить жінок в армії більш рівноправними з чоловіками. Але є маленькі нюанси, які ще потрібно якось доопрацювати.

Анна Сердюк:  Як вважаєте, Ваш кандидат буде працювати у цьому напрямку?

Сподіваюсь, що так”, ㅡ розповіла військовослужбовиця ЗСУ Катерина Шпетна.

Військовий госпіталь в зоні ООС вибирає Президента

 

Зазначимо, за даними ЦВК, на виборчій дільниці №000012 в першому турі голосували 168 людей. Явка виборців тут склала 97%. Найвищий рейтинг тут отримав чинний Президент Петро Порошенко. За нього свої голоси віддали 67 військовослужбовців. Трохи відстав від нього інший учасник другого туру Володимир Зеленський. За нього проголосував 61 виборець.

 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: