Як навчатись, не виходячи з дому: в Бахмуті пройде семінар з хоумскулінгу


image
Фото з відкритих джерел

У суботу 7 грудня відбудеться перший у Бахмуті семінар, де батькам розповідатимуть про плюси й мінуси домашнього навчання. Що треба, щоб стати хоумскулером, у чому різниця між домашнім та індивідуальним навчанням та як записатися на семінар – читайте далі.

 

Хоумскулінг, або домашня освіта, – це одна з форм навчання, за якої дитина не повинна відвідувати школу. Натомість освітній процес відбувається вдома, в оточенні родини. Основною відмінністю хоумскулінгу від шкільної освіти є те, що батьки самі обирають ті методи й прийоми навчання, які підходять їхній дитині найбільше або які вважають за потрібне.

Організаторка семінару, керівниця Жіночого соціального еколого-правового центру Оксана Кравець розповіла Вільному радіо, що батьки часто плутають поняття “домашнє” та “індивідуальне навчання”.

“Для індивідуального навчання, перш за все, має бути медичний висновок. Тобто, діти переводяться, якщо є висновок лікарсько-консультативної комісії. А домашнє навчання – це сімейна освіта. Це коли батьки повністю беруть на себе навчання. Якщо ви займаєтесь індивідуально, ви все ж приходите до школи, і з вами там викладачі кілька годин займаються. А при домашньому навчанні з дитиною частіше за все займаються репетитори”, – пояснює Оксана Кравець.

Вона додає: щоб перейти на хоумскулінг, медичні довідки не потрібні. Єдине, що мають зробити батьки, аби їхня дитина почала навчатися вдома – написати заяву та віддали її до школи.

За словами організаторки семінару, не всі місцеві заклади освіти проявляють симпатію до руху хоумскулінгу.

“На цьому заході ми хотіли підказати, які школи лояльні. Тому що, на жаль, не всі школи знають, як з цим працювати. Підхід ще старий, починають переконувати, що це недобре, що потрібна соціалізація. Хоча соціалізація – це трошки інші речі, і те що зараз діти отримують у школах, не завжди добре для дитини”, – каже Оксана Кравець.

Вона додає, що у домашнього навчання є багато переваг.

“Особливо це зручно тим дітям, які більш обдаровані. Можливо, вони займаються більш поглиблено ще якимись науками – музикою, спортом. Тобто, зараз це дуже зручна форма навчання”, – стверджує організаторка семінару.

Поки що охочих прослухати семінар лише п’ятеро. Але реєстрація триває, тож ще є можливість долучитися до заходу. Якщо перший семінар з хоумскулінгу пройде успішно, їх будуть проводити щомісяця.

Щоб записатись, треба подзвонити за номером 0660561425.

Семінар проходитиме 7 грудня о 14:00 за адресою: м. Бахмут, провулок Ломоносова, 2.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: