Як переселенці з Луганська відкрили найпопулярніше кафе у Сватовому. І грантові гроші тут майже ні до чого


image
Фото: Ольга Найдьонова

Кафе «Нєпосєда» знаходиться у центрі містечка Сватове, що у Луганській області. Відвідувачі тут є завжди — коли не зайдеш. Це найпопулярніший заклад міста. Часто місцеві приходять сюди цілими родинами. А відкрили кафе переселенці з Луганська, які через війну вимушені були покинути усе — і будинок, і роботу, і бізнес.

 

Інна та Денис Бєляєви разом уже 11 років. До війни жили в Луганську. Інна працювала в обласному казначейському управлінні, а Денис володів власним бізнесом. Він торгував автозапчастинами.

Коли в Луганську почались перші заворушення, родина переїхала до батьків в селище Рудівка в Сватівському районі.

Коли Бєляєви зрозуміли, що ситуація на Донбасі тягнеться вже досить довго, вони замислилися про власний бізнес. Зупинилися на родинному кафе. Бо, по-перше, у Сватовому нічого подібного не було. А по-друге, їх надихнув приклад подібного закладу у Сєвєродонецьку.

“Нічим подібним ніколи не займалися, тому довелося багато вчитися і читати. Розраховували на грантову підтримку. Це було наприкінці 2015 року, тоді переселенцям активно давали гроші на підприємництво”, — розповідає Інна.

«Непоседа» відкрилася через півтора місяці після купівлі історичної будівлі. Найбільше сил Бєляєви витратили на переобладнання приміщення. Перед відкриттям робили ремонт навіть вночі, адже більшість робіт виконували самі.

Більш детально читайте в повній версії історії тут.

Нагадаємо, це вже п’ята історія спецпроекту “Вони залишились”.

Також читайте: Як переселенець у невеликому селищі запустив олійнопресовий завод, який сім років простоював без діла і почав впроваджувати в області «зелену» енергетику.  

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: