З початку 2019 року до 16 травня в Україні на кір захворіли майже 50 тисяч людей. Це як усе населення Мирнограду Донецької області. Тож журналісти Вільного радіо зібрали просту інструкцію про те, як перевірити свій організм на імунітет до кору покроково.
Лише за тиждень, з 13 по 20 травня, у Донецькій області зареєстрували 60 нових хворих. З них найбільше у Краматорську — 32 пацієнта, по 3 випадки в Костянтинівці та районі, Слов’янську і Маріуполі, 2 у Дружківці, 6 у Покровському районі та ще 5 у Бахмуті та Бахмутському районі. Про це повідомляє Департамент охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації.
Читайте також: у Покровську в центральній районній лікарні захворіла на кір пацієнтка, а трохи згодом і двоє медиків.
Як раніше Вільному радіо розповідала начальниця епідеміологічного відділення Донецької області Вікторія Бочкова, багато з цих пацієнтів не пам’ятають, чи робили вони щеплення. Вони втратили свої медичні картки або не вакциновані.
Для тих, хто не знає свій рівень захищеності є спеціальні тести.
Тести роблять у державній або приватній лабораторії.
Для звернення в державну лабораторію вам потрібне направлення від вашого терапевта або сімейного лікаря. Того, з яким підписана декларація.
Натомість, щоб зробити тест в приватній лабораторії потрібно прийти до однієї з них в своєму місті з медичною карткою та здати аналіз. В більшості випадків в містах Донеччини більше приватних лабораторій.
Аналіз на перевірку імунітету організму до хвороби кір — це аналіз крові з вени. З собою брати нічого не потрібно, все є у лікарні.
В державній лабораторії аналіз безкоштовний.
Середня вартість аналізу в приватній лабораторії на Донеччині сягає від 200 до 400 гривень. Залежить саме від цін лабораторії.
“Сам аналіз коштує 310 гривень та ще 30 гривень за забір. Виходить 340 гривень”, — розповіла Вільному радіо одна з працівниць приватної лабораторії в Бахмуті.
Результати аналізів отримати на руки можна за 1-2 дні.
“Бажано, щоб здавати приходили на початку тижня. Тому що якщо наприкінці тижня, то це не один день робляться результати аналізів, а два дні. А якщо на початку тижня, то наприклад: у понеділок ви здаєте аналіз, а у другій половині вівторка вже на комп’ютер приходять результати. І вам повідомлення SMS приходить, що результат готовий”, — додала працівниця лабораторії.
Нещодавно в Україні скасували вікові обмеження на безкоштовну вакцинацію від кору.
Тобто, якщо ваш результат показав слабкий імунітет до хвороби, то потрібно звернутися до свого терапевта/сімейного лікаря і отримати безкоштовне щеплення.
Зазначимо, раніше щеплення робили лише два рази у житті. Однак, через спалах кору, немовлята в зоні ризику. Тому зараз вакцинують дітей від 6 місяців. За календарем профілактичних щеплень: після 6 місяців “нульове” щеплення, у 12 місяців перше та останнє вже в 6 років.
Додамо, що кір — це вірусна інфекція проти якої досі не існує ліків. Наслідки цієї хвороби це ураження нервової системи, пневмонія, отит або втрата зору. Кір досить легко передається повітряним шляхом від людей навіть в одному приміщенні.
Цей вірус досить легко сплутати із звичайною застудою, адже симптоми дуже схожі: нежить, кашель та висока температура. Але лише через тиждень може з’явитись ще один характерний для кору симптом — це висип на тілі.
У разі контакту з хворим на кір, медики рекомендують терміново звернутись до свого лікаря.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.