image

Як підприємства зі сходу представили себе у Львові. Репортаж із “Схід-Експо-2018”

|
02 Листопада 2018

1-2 листопада проходить одна із наймасштабніших виставок підприємств з Донецької та Луганської областей за цей рік. Свої вироби представили компанії різних профілів ㅡ від підприємців скляного виробництва до будівельників соляних кімнат.

***

Я їхала на Арену Львів на таксі. Водій, як часто буває, розпитував про плани поїздки. Корінний львів’янин швидко притих після того, як почув, що у Львів приїхали підприємці із Луганської та Донецької областей. Вже трохи згодом перепитав: “А той, це ті, що з нашого боку? А там щось працює?”.

***

Виставка показала: працює і досить активно. Близько 70 учасників з різних галузей представили результати своєї роботи. Серед рядів підприємців є і представники з Бахмута.  Володимир Савчук презентує свою маленьку компанію з побудови соляних кімнат. З соледарської солі виготовляють різне ㅡ наприклад, лампи.

У Львові пройшла виставка підприємців

Розповідає: на “Схід-експо” приїжджає втретє. Цього разу вже спілкувався з кількома гостями, презентував свою продукцію. Каже: у Львові конкурентів його профілю вистачає. Але просять вони у 8 разів дорожче за те саме обладнання приміщення будматеріалами з солі.

“Можливе використання і в будинку, але найчастіше замовляють облаштування соляних кімнат. Проекти комерційні, люди роблять це для прибутку. Або ж замовляють держструктури (дитсадки, інтернати, школи), і, в принципі, нічого не заважає розмістити таку стіну вдома. Ціни на такі послуги ㅡ дуже різняться. Мінімально ㅡ близько 20-30 тисяч гривень за кімнату. Але це з нашої (соледарської) солі. У Львові роблять з гімалайської. Отож люди за ту екзотику і переплачують. Хоча ефект для здоров’я ㅡ такий самий”, ㅡ розповідає Володимир.

У Львові пройшла виставка підприємців

Звісно, договорів про співпрацю одразу на виставці ніхто не підписував, однак візитівками обмінювались. Можна було знайти партнерів справді найрізноманітніших профілів: гончарів, кондитерів, представників картонного заводу, майстрів виробів із скла, запчастин для вітряків, працівників крейдового заводу, власників бізнесу із пошиття одежі чи шкарпеток. Ціле різнобарв’я. Навіть завод автогенного спорядження. Щоправда, їх відверта співпраця з Росією досить впадає в око вже навіть з роздаткових матеріалів.

У Львові пройшла виставка підприємців

Приїхав презентувати себе і старт-ап з Краматорська “3D.Farm”. Невелика команда на виставці демонструє іграшки власного виробництва, друкує просто на презентації. Хоча є в них й інший профіль ㅡ створюють протези.

У Львові пройшла виставка підприємців

Від Луганської області серед непересічних учасників ㅡ фірма з виготовлення моделей із скла. Серед їх картин ㅡ як звичні державні символи, так і більш декоративні роботи.

Скляні картини на виставці бізнесів у Львові

“Схід-Експо” ㅡ одна з наймасштабніших виставок для підприємців сходу. Її проводили вже кілька разів, однак до цього ㅡ лише в Луганській області. Тепер планує запросити гостей до себе і Донеччина.

“Для Донеччини це, однозначно, цікаво. Подивіться на підприємців. Вони спілкуються між собою, для них це ㅡ перша така виставка, скажімо, у західному регіоні, і, безпосередньо, у місті Львові. Це ㅡ найкращі підприємці. Взагалі є непогана ідея ㅡ провести подібну виставку в нас, в Донецькій області, але потрібно знайти приміщення. Зараз ми над цим працюємо” ㅡ розповів Вільному радіо голова ВЦА Донецької області Олександр Куць.  

Окрім виставки, учасники також пройшли за сьогодні кілька майстер-класів: маркетинг в умовах обмеженого бюджету, краудфандингу для бізнесу та рішення бізнес-кейсів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: